17 marca 2020, 10:59:56

Sprawdź, jak działają placówki opiekuńczo-oświatowe w Tychach.

grafika z ikoną książki i napisem "placówki oświatowe"

SZKOŁY

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostały uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych. Chętni mogą także korzystać z zajęć rewalidacyjnych. Więcej szczegółów w tekście informacji w Aktualnościach.

Nauczanie zdalne zostaje przedłużone do końca roku szkolnego, czyli do 26 czerwca. 

EGZAMINY

Matury rozpoczną się 8 czerwca (potrwają do 29 czerwca). Będą to tylko matury pisemne, bez części ustnej. Wyniki matur mniej więcej do 11 sierpnia.

Egzaminy ósmoklasisty odbędą się w dniach 16-18 czerwca.  Termin dodatkowy odbędzie się od 7 do 9 lipca. Wyniki egzaminu ósmoklasiści poznają do 31 lipca. Szkoły otrzymają również wtedy zaświadczenia. 

Wnioski o przyjęcie do szkół ponadpodstawowych

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej wraz z dokumentami będzie można składać w dwóch etapach:

  • od 15 czerwca do 10 lipca br.   – termin na złożenie wniosku i uzupełnienie
    go o świadectwo ukończenia szkoły. 
  • od 31 lipca – do 4 sierpnia br.   – termin na uzupełnienie wniosku o zaświadczenie o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz na zmianę przez kandydatów wniosków o przyjęcie, w tym zamianę szkół, do których będą kandydować.

Od 15 do 22 czerwca br. będzie można składać wnioski do szkoły ponadpodstawowej dwujęzycznej, oddziału dwujęzycznego, oddziału międzynarodowego, oddziału przygotowania wojskowego w szkole ponadpodstawowej, oddziałów wymagających od kandydatów szczególnych indywidualnych predyspozycji, a także szkół i oddziałów prowadzących szkolenie sportowe w szkołach

Terminy uzupełnienia wniosków

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej należy uzupełnić:

  • do 10 lipca br. – o świadectwo ukończenia szkoły,
  • do 4 sierpnia br.   – o zaświadczenie o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych ogłoszone zostaną 12 sierpnia 2020 r.

Egzamin potwierdzające kwalifikacje w zawodzie potrwa od 22 czerwca do 9 lipca. Natomiast egzamin zawodowy (Formuła 2019) zaplanowany jest od 17 do 28 sierpnia.

Więcej informacji na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej. 

ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Żłobki i przedszkola od 6 maja mogły wznowić działalność w nowym systemie sanitarnym. Zależało to od indywidualnych decyzji podmiotów zarządzających tymi placówkami. Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, w Tychach żłobek miejski i przedszkola zostały otwarte 25 maja. Więcej informacji w Aktualnościach.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.


Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bieżące informacje na Tyskim Portalu Oświatowym.

Informacja dotycząca zmiany terminów rekrutacji

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×