17 marca 2020, 10:59:56

Sprawdź, jak działają placówki opiekuńczo-oświatowe w Tychach.

SZKOŁY

Od 21 stycznia 2021 r. wraca nauczanie stacjonarne w szkołach podstawowych w klasach I-III.

Nauczanie w klasach IV-VIII, szkołach ponadpodstawowych i na uczelniach wyższych odbywa się zdalnie. 

Ferie zimowe od 4 do 17 stycznia
Przerwa w nauce w całym kraju potrwa od 4 stycznia do 17 stycznia 2021 r. i zastąpi dotychczasowe ferie zimowe. Tegoroczny wypoczynek będzie się jednak różnił od pozostałych. Dzieci i młodzież pozostaną w domach, ze względu na zakaz organizacji wyjazdów na ferie zimowe.

ŻŁOBKI I PRZEDSZKOLA

Żłobki i przedszkola od 6 maja mogły wznowić działalność w nowym systemie sanitarnym. Zależało to od indywidualnych decyzji podmiotów zarządzających tymi placówkami. Po analizie m.in. możliwości organizacji opieki nad dziećmi z zachowaniem procedur bezpieczeństwa w poszczególnych placówkach, w Tychach żłobek miejski i przedszkola zostały otwarte 25 maja. Więcej informacji w Aktualnościach.

Ważne! Ze względu na sytuację epidemiologiczną organ prowadzący może ograniczyć liczebność grupy przedszkolnej lub ograniczyć liczbę dzieci objętych opieką w żłobkach.

Ważne! Jednostka samorządu terytorialnego na podstawie dotychczasowych przepisów ogólnych może zamknąć wszystkie żłobki i przedszkola na swoim terenie.


Szczegółowe informacje na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Bieżące informacje na Tyskim Portalu Oświatowym.

Informacja dotycząca zmiany terminów rekrutacji

Koronawirus - aktualne informacje z miasta

 

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×