Miasto

9 grudnia 2009, 10:50:43

Patrycja Torous, uczennica tyskiego Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Tychach, została wyróżniona w Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania, której finał odbył się 8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie.

W tegorocznym konkursie kaligrafii wzięło udział ok. 2500 uczniów z całej Polski. Członkowie Kapituły Konkursu zgodnie podkreślili bardzo wysoki poziom prac półfinałowych. Podczas finałowej gali na Zamku Królewskim, 10 laureatów walczyło o nagrody, kaligrafując w ciągu 7 minut czterowiersz wybrany przez Kapitułę. Tekst przeczytał Ambasador Kampanii Ładnego Pisania - aktor Maciej Stuhr. W ścisłej czołówce znalazło się 5 dziewcząt - w tym Patrycja Torous, prowadzona przez Wiesławę Twaróg.

 
Na szczególną uwagę zasługuje fakt, iż Kapituła Konkursu w skład której wchodził Wiceminister Oświaty Krzysztof Stanowski oraz przedstawiciele Polskiej Akademii Nauk, wyróżnili w Polsce trzy "zagłębia" ładnego kaligraficznego pisania. W tym zagłębie Tyskie.
 
Pisemne podziękowanie za wyjątkowe, wieloletnie zaangażowanie w Ogólnopolską Kampanię Ładnego Pisania otrzymała pani mgr Wiesława Twaróg, która od 10 lat prowadzi lekcje kaligrafii w Gimnazjum nr 3 w Tychach oraz w sąsiedniej Szkole Podstawowej nr 10 i po raz trzeci uczestniczyła w finale konkursu, którego laureatami było już 5 jej uczniów.
 
Więcej informacji na temat Ogólnopolskiej Kampanii Ładnego Pisania
Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×