Miasto

12 marca 2020, 10:34:28

Zawieszona została działalność wielu instytucji miejskich. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółową informacją o odwołanych zajęciach i wydarzeniach.

jasna plansza z grafiką budynku i napisem instytucje miejskie

Miejskie Centrum Kultury

W związku z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Ministra Zdrowia informujemy, że przedłużeniu ulegają ograniczenia w działalności instytucji kultury.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, jak i pracowników MCK w Tychach, kluby pozostają nieczynne, a w centrali (ul. Bohaterów Warszawy 26) wprowadzone zostały dyżury w godz. 9.00 do 14.00.

Decyzja o odwołaniu zajęć cyklicznych obowiązuje do odwołania. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom tyszan Miejskie Centrum Kultury w Tychach oraz Kluby Wilkowyje MCK i Urbanowice MCK proponują szereg sposobów na spędzenie wolnego czasu. Zachęcamy do śledzenia strony MCK oraz Klubów Urbanowice i Wilkowyje MCK.

Muzeum Miejskie w Tychach

Od wtorku, 12 maja, do czwartku, 18 czerwca 2020 roku, Muzeum Miejskie w Tychach i Tyska Galeria Sportu będą realizować działania muzealne bez bezpośredniego kontaktu z publicznością

Do 18 czerwca 2020 roku sprzedaż wydawnictw i gadżetów będzie odbywała się nadal wyłącznie online.

Od 19 czerwca 2020 roku otwarte będą przestrzenie ekspozycyjne (bez możliwości użytkowania urządzeń multimedialnych) oraz prowadzane działania edukacyjne. Będzie możliwe indywidualne zwiedzanie wystaw oraz w grupach liczących nie więcej niż 5 osób.

 

Teatr Mały w Tychach

Teatr Mały w Tychach zawiesza działaność artystyczną od 13 marca br. Wszystkie propozycje imprez własnych i gościnnych Teatru Małego, Pasażu Kultury Andromeda oraz Galerii Obok zostają odwołane bezterminowo.

XIII Tyski Festiwal Monodramu MOTYF nie odbędzie się w planowanym terminie (26-29.03.2020 ) – wszystkie przedstawienia mające odbyć się w jego ramach zostaną Wam zaprezentowane podczas największego święta tyskiego teatru – Tyskich Spotkań Teatralnych, których termin przewidziany jest na listopad 2020r.

Do odwołania zawieszona jest działalność kasy Teatru. Informujemy, że wszystkie zakupione bilety zachowują ważność i każda z odwołanych imprez odbędzie się w nowym terminie. Ewentualny zwrot biletów zakupionych w Kasie Teatru będzie możliwy po ponownym otwarciu kasy. Administracja Teatru Małego czynna jest od pon.-pt. w godz: 8:00-16:00. 

Zachęcamy jednocześnie do obserwowania publikowanych przez nas treści w mediach społecznościowych i śledzenia ewentualnych zmian dotyczących proponowanego przez nas repertuaru na naszej stronie www.teatrmaly.tychy.pl

AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy

Wszelkie wydarzenia zaplanowane na najbliższy czas są odwołane lub przeniesione:

- NEXT WAVE / Trio Bastarda 14.03 - koncert przeniesiony na 09.05
- POLISH SOUNDS / Baranovski 21.03 - koncert przeniesiony na 10.05
- AUKSO4KIDS / No to gramy! Lata 70. 28.03 - wydarzenie odwołane
- AUKSO CLASSICS / Beethoven 250: Symfonia V i VI 03.04 - koncert przeniesiony na 19.06
- POLISH SOUNDS / KAMP! 18.04 - koncert przeniesiony na 07.06
- NEXT WAVE / KIRK 25.04 - koncert przeniesiony na 06.06
- AUKSO4KIDS / No to gramy! Lata 80. 25.04 - wydarzenie odwołane

Zakupione już bilety zachowują ważność, jednak możliwy będzie również zwrot biletów. Więcej informacji o biletach.

Informacje o zmianach pojawiać będą się na stronie internetowej www.aukso.pl oraz profilu na FB.
Kontakt możliwy jest drogą mailową i telefonicznie:

Maciej Topinek
koordynator projektów
mt@aukso.pl
696 079 692

Piotr Szczepanik
z-ca dyrektora
ps@aukso.pl

Miejska Biblioteka Publiczna

W poniedziałek 4 maja otwarte zostały w Tychach biblioteki. Jednak zanim się do nich wybierzecie, koniecznie sprawdźcie zasady funkcjonowania placówek!

 • od dziś obowiązują nowe godziny otwarcia (możecie sprawdzić tutaj:   https://bit.ly/3b5ycCJ)
 • włączona została usługę zamawiania i rezerwacji zbiorów
 • książkomat pozostaje nieczynny i póki co nie można w nim zamawiać książek. Uruchomiony zostanie wkrótce
 • wypożyczone zbiory przed zamknięciem bibliotek można zwrócić do 30 czerwca
 • książki wypożyczone od dnia 4 maja mają 4-tygodniowy termin zwrotu
 • uruchomiona została wrzutnia
 • ograniczony został wolny dostęp do księgozbiorów
 • czytelnie ogólne, multimedialne oraz komputerowe stanowiska dla czytelników pozostają zamknięte do odwołania. Nie można także korzystać z internetu
 • organizacja spotkań, warsztatów oraz wszystkich form pracy z dziećmi zostaje zawieszona do odwołania.

Infolinia - sprawy ogólne: 32 438 04 81
Infolinia - sprawy czytelnicze: 32 438 04 65

Bieżące informacje dostępne na stronie MBP.
Oferta on-line dla czytelników to informacje o możliwości korzystania z zasobów w formie elektronicznej oraz ciekawostki z literackiego świata.

MDK nr 1

Od dnia 12.03.2020 r. do dnia 25.03.2020 r. wszystkie zajęcia odbywające się w placówce. Tym samym nie odbędą się:

 1. 13.03.2020 r. eliminacje 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego – Mały OKR i Duży OKR
 2. 23.03.2020 r. uroczyste podsumowanie XXII Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Ludzie ludziom zgotowali ten los” im. Augusta Kowalczyka.

Prosimy o śledzenie na bieżąco informacji dotyczących zajęć i zaplanowanych imprez na stronie internetowej MDK.

MDK nr 2

Od dnia 12.03.2020 do 25.03.2020r. zajęcia dydaktyczne zostają zawieszone. Bieżące informacje na stronie MDK nr 2

MOSiR Tychy

Od 12 do 31 marca 2020 r – z możliwością zmiany terminu - zawieszone zostają:

 1. Usługi w obszarach organizacji wszystkich zajęć sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów tj. zajęcia z elementami pilatesu dla osób 50+, zajęcia z aerobiku na osiedlu Wilkowyje, zajęcia z nauki pływania i doskonalenia pływania dla dzieci i dorosłych w SSP 19, Zajęcia „z wodą za pan brat” na Krytej Pływalni.

 2. Prowadzenie treningów sportowych we wszystkich sekcjach sportowych w ramach zajęć MOSM Tychy (siatkówki dziewcząt i chłopców, pływania, lekkiej atletyki, koszykówki, hokeja na lodzie, boksu, zapasów, kajakarstwa, tenisa stołowego, piłki ręcznej).

Od 4 maja otwarte zostały niektóre obiekty sportowe.

Bieżące informacje na stronie MOSiR Tychy.

Stadion Miejski Tychy

Spotkania GKS Tychy w ramach Fortuna 1 Liga rozgrywane będą bez udziału publiczności. Wszystkie mecze będą transmitowane na stronie IPLA.TV bezpłatnie. 

Od 19 czerwca stadiony (częściowo) zostaną otwarte dla kibiców.

 

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

"Codzienność niecodzienna" - wernisaż wystawy Piotra Witkowskiego

Codzienne sytuacje ukazane w sposób nietypowy będą tematem wystawy fotografii Piotra Witkowskiego, której wernisaż odbędzie się w piątek, 25 września o 18.00 w galerii Spółdzielczego Domu Kultury "Tęcza".

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×