Miasto

11 lutego 2020, 13:55:7

mLegitymacja czyli tradycyjna legitymacja szkolna, ale wyświetlana na ekranie telefonu staje się coraz bardziej popularna. Obecnie korzystają z niej uczniowie kilkunastu tyskich szkół.

Do tego, by mieć mLegitymację nie wystarczy tylko deklaracja uczniów, można aktywować ją tylko wtedy, gdy szkoła ma podpisane odpowiednie porozumienie z Ministerstwem Cyfryzacji. W szkole powinien także działać system mDokumenty - do wydawania mLegitymacji.

Obecnie w systemie mLegitymacja jest w Tychach osiem szkół: Szkoła Podstawowa nr 11 im. Marii Curie - Skłodowskiej, Szkoła Podstawowa nr 6 im. ks.Karola Palicy, Szkoła Podstawowa nr 25 z Oddziałami Integracyjnymi, Szkoła Podstawowa nr  8 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3, Szkoła Podstawowa nr 9 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1, Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7,  Branżowa Szkoła I stopnia nr 4 w Zespole Szkół nr 7 oraz Szkoła Podstawowa nr 14. W trakcie weryfikacji są wnioski Technikum nr 5 w Zespole Szkół nr 6, Branżowej Szkoły I stopnia w Zespole Szkół nr 6 oraz Szkoły Podstawowej nr 37 im. Kornela Makuszyńskiego.

- Przystępując do programu „e-legitymacja” chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom, ale również potrzebom uczniów – stwierdza   Monika Prokopiuk - Sekretarz Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Uczniowie nie muszą już pamiętać o noszeniu legitymacji, bo legitymacje szkolną mają w aplikacji w telefonie.

- Uważam, że e-legitymacja jest dużym ułatwieniem. Jestem pewna, że taka papierowa legitymacja szybko by mi się niszczyła. Nawet wkładając ją do portfela lub torebki  można było ją zgubić, aplikacja w komórce, z którą dziś rzadko się rozstajemy jest o wiele wygodniejsza – mówi uczennica ze Szkoły Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kornela Makuszyńskiego w Tychach.

Instalacja i uruchomienie aplikacji jest bardzo proste. Wykorzystuje się do tego QR kod oraz kod aktywacyjny otrzymany w sekretariacie szkoły. Pokazując mLegitymację uczeń potwierdza, że jest uczniem danej szkoły, korzysta z ulg i zwolnień.

Dane z mLegitymacji uczeń może pokazać tak jak przy użyciu tradycyjnej legitymacji. Można również przekazać je użytkownikowi aplikacji mWeryfikator. W ten sposób upoważniona osoba potwierdzi m.in. imię, nazwisko i wiek ucznia. Na ekranie swojego urządzenia zobaczy również zdjęcie ucznia w niskiej rozdzielczości. Może także sprawdzić również ważność mLegitymacji szkolnej.

Dyrekcja szkoły może zgłosić swoją placówkę do programu mLegitymacja szkolna   klikając w ten link .

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Pięć tyskich szkół podstawowych prowadzi rekrutację do oddziałów klas IV sportowych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności w siatkówce, koszykówce, pływaniu, piłce ręcznej, hokeju i po raz pierwszy także w tańcu.

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Dziś (17.02.2020 r.) w Oberhausen została podpisana umowa partnerska pomiędzy miastem Tychy a miastem Oberhausen w Niemczech.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×