31 stycznia 2020 10:41

Centrum Usług Wspólnych organizuje nabór do bezpłatnego programu „Rodzic w Internecie”, który przygotuje rodzica do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z sieci.

Kurs trwa 12 godzin (2 dni szkoleniowe po 6 godzin) i obejmuje zagadnienia dotyczące m. in. treści edukacyjnych, kulturalnych, wykorzystania stron instytucji publicznych np. do złożenia wniosku Rodzina 500+ czy uzyskania Karty Dużej Rodziny.  Będzie można się także dowiedzieć, jak uzyskać pomoc online (czat, email, wideorozmowa) przy korzystaniu z usług firm turystycznych, telekomunikacyjnych, banków, urzędów itp. - Sporo uwagi podczas szkolenia będzie poświęcone bezpieczeństwu w Internecie np. bezpiecznemu korzystaniu z serwisów społecznościowych, rozpoznawaniu treści szkodliwych i niebezpiecznych dla dzieci i młodzieży oraz sposobach reagowania na nie - mówi Dagmara Gawryszek - Dyrektor Centrum Usług Wspólnych Miasta Tychy.

Projekt  „Rodzic w Internecie” obejmuje także tematy związane z umiejętnością nadzorowania aktywności dziecka w sieci, korzystania z narzędzi kontroli rodzicielskiej na komputerach i urządzeniach mobilnych oraz zajęcia poświęcone temu, jak rozpoznać symptomy nadużywania Internetu przez dziecko i jak na te symptomy reagować.

- Żyjemy w czasach, w których dostęp do Internetu jest powszechny, a nasze dzieci właściwie nie rozstają się ze smartfonem. Rolą rodziców i opiekunów jest uświadomienie dziecku konsekwencji działań w świecie wirtualnym, nauczenie ich jak poradzić sobie z hejtem, nienawiścią czy przemocą w Internecie. Zrozumienie świata, który dla dzieci i młodzież jest codziennością, a dla wielu dzisiejszych 40, 50, czy 60-latków wciąż jest zagadką – to także rola rodziców. Program „Rodzic w Internecie” ma pomóc przygotować się do roli przewodnika dziecka w bezpiecznym i mądrym korzystaniu z sieci – mówi Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Uczestnicy warsztatów poznają także „wartościowe gry” oraz dowiedzą się jak korzystać z  banków zdjęć,  klipów czy dźwięków. Program kierowany jest do osób powyżej 25 roku życia.  By wziąć w nim udział wystarczy wypełnić formularz znajdujący się na stronie: http://www.cuw.tychy.pl/ .

Zajęcia ruszają 12 lutego i będą odbywały się w 12-osobowych grupach. Są jeszcze wolne terminy na zajęcia organizowane: 12 i 13 lutego 2020 r. o godz. 8.00 - 14.00 oraz w godz. 14.00 - 20.00, 20 i 21  lutego o godz. 8.00 - 14.00 i godz. 14.00 - 20.00, a także w ostatnim tygodniu lutego:  26 i 27  lutego w godz. 14.00 - 20.00 .

Projekt realizowany jest przez Miasto Tychy wraz z Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju w ramach programu „e-aktywni mieszkańcy Gminy Miasta Tychy” w ramach projektu grantowego pn . „E-aktywni mieszkańcy województwa śląskiego i opolskiego” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Wartość otrzymanego grantu to 149 520,00 zł.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Treść polityki prywatności, a także informacje o tym, w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa znajdziesz tutaj. Kontynuowanie przeglądania naszej strony bez zmiany ustawień przeglądarki, oznacza, że akceptujesz stosowanie plików cookies.