Miasto

30 stycznia 2020, 8:59:49

Trwająca w Tychach przebudowa ul. Dzwonkowej wkroczyła w kolejny etap prac. Aktualnie droga została zamknięta na około półkilometrowym fragmencie od ul. Cmentarnej do ul. Za Drogą. Wyznaczono objazdy, a także wprowadzono zmiany w kursowaniu autobusów.

zdjęcie sprzętu drogowego w trakcie budowy drogi

Docelowo ul. Dzwonkowa zostanie całkowicie przebudowana na około kilometrowym odcinku od ul. Cmentarnej do ul. Ostróżki wraz z ul. Krokusów. Na tym fragmencie droga będzie poszerzona, zyska nowe odwodnienie i oświetlenie, wybudowane zostaną chodniki, zjazdy do posesji, miejsca postojowe (łącznie będzie ich 24 z czego 2 przeznaczone dla osób niepełnosprawnych), progi zwalniające, a przejścia dla pieszych i skrzyżowanie w rejonie ul. Ostróżki zostaną wyniesione.

To duże zadanie i gruntowna modernizacja, dlatego by zminimalizować utrudnienia w ruchu prace podzielono na etapy. Pierwszy etap robót drogowych właśnie się rozpoczął. Obecnie ulica Dzwonkowa została całkowicie zamknięta dla ruchu na odcinku pomiędzy ul. Cmentarną a skrzyżowaniem z ul. Za Drogą. W następnym kroku zamknięcie to zostanie wydłużone do wysokości skrzyżowania z ul. Krokusów - o terminie wprowadzenia tej zmiany MZUiM będzie informował w oddzielnym komunikacie.

Na czas prowadzenia prac wyznaczono objazd ulicą Jaskrów, co dotyczy także pojazdów komunikacji miejskiej. Wprowadzono następujące zmiany w kursowaniu autobusów linii nr 131 i L.

- Linia 131 w kierunku Tychy Marii Konopnickiej: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia 131 w kierunku Tychy Sportowa: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kościół autobus pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Szkoła i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia L w kierunku Tychy Czułów Narcyzów: po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica, autobus pojedzie ul. Cmentarną do ul. Oświęcimskiej i ul. Jaskrów na przystanek Tychy Wartogłowiec Kościół i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.
- Linia L w kierunku Tychy Barwna Cmentarz: autobus, po obsłużeniu przystanku Tychy Wartogłowiec Kosciół, pojedzie ul. Jaskrów do ul. Oświęcimskiej i ul. Cmentarnej do przystanku Tychy Wartogłowiec Skotnica i dalej zgodnie z rozkładem jazdy.

Koniec pierwszego etapu prac planowany jest latem, a cała warta około 6,5 mln zł. inwestycja ma mieć swój finał jesienią 2020 roku. Jej wykonawcą jest wyłonione w drodze przetargu konsorcjum dwóch firm - WPRD Katowice i EKO OGRÓD. Prace wykonywane są na zlecenie Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×