Miasto

27 stycznia 2020, 12:31:17

Rozpoczęły się prace przy budowie boiska do futbolu amerykańskiego na os. Z-1 W Tychach. Boisko powstaje przy parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego. Korzystać z niego będą mogli jednak nie tylko zawodnicy Tychy Falcons, ale także młodzi piłkarze i mieszkańcy osiedla.

Zawodnicy drużyny Falcons Tychy na boisku podczas meczu

Nowe boisko będzie miało nawierzchnię z trawy syntetycznej na podbudowie z kruszywa kamiennego. Podbudowa została już położona, jak tylko zrobi się cieplej zostanie położna trawa. Na boisku pojawią wtedy także bramki do futbolu amerykańskiego, bramki do piłki nożnej oraz trybuny wykonane w konstrukcji stalowej z miejscami siedzącymi dla 300  osób. To nie wszystko. -  W ramach inwestycji zostanie wykonane zaplecze szatniowo-socjalne  dla zawodników (2 x 45 osób), dla sędziów (10 osób) oraz  pomieszczenie magazynowe  na sprzęt.  Całość zostanie ogrodzona, zostaną zamontowane także furtki, bramy techniczne oraz piłkochwyty – mówi Jan Cofała – naczelnik wydziału Innowacji i Inwestycji w UM Tychy.

Boisko i teren w pobliżu zostaną oświetlone, przebudowany zostanie także układ komunikacyjny dla pieszych, a sam obiekt połączony z drogą publiczną. Pojawią się także elementy małej architektury: ławki i kosze na śmieci. Otwarcie obiektu planowanie jest w połowie roku.

Z obiektu będą mogli korzystać zawodnicy Falcons Tychy, którzy do tej pory trenowali na obiektach na ul. Andersa i ul. Edukacji. Jednak ze względu na bardzo dużą zajętość tych boisk, korzystali z nich głównie późnym wieczorem. - Brakowało nam miejsca, gdzie moglibyśmy trenować. Teraz to się zmieni. Braliśmy aktywny udział w przygotowaniach do budowy nowego boiska. Mogliśmy zgłaszać swoje sugestie i uwagi. Dzięki temu obiekt ten będzie odpowiadał wymaganiom, jakim musimy sprostać trenując futbol amerykański. To dla nas bardzo ważne, bo mało kto zdaje sobie z tego sprawę, ale przygotowanie boiska do gry zajmowało nam do tej pory nawet 2,5 godziny, teraz ten czas znaczenie się skróci - mówi Jacek Kozub – z Falcons Tychy.

Na nowym boisku będzie można rozgrywać także międzynarodowe zawody, „Falconsi” liczą, że dzięki temu wciąż niszowy w Polsce sport stanie się coraz bardziej popularny w mieście - tyski zespół już teraz znajduje się w czwórce (TOP 4) najlepszych drużyn w kraju. Z obiektu będą korzystać także piłkarze nożni – przede wszystkim dzieci i młodzież. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Tychach planuje także obiekt udostępnić okolicznym mieszkańcom. Po zakończeniu budowy MOSIR udostępni numer telefonu pod którym będzie można się zgłaszać i zapisywać. Wartość całej inwestycji to blisko 3,5 miliona złotych (brutto).

fot. Falcons Tychy

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×