Miasto

23 stycznia 2020, 8:4:57

Zawodnicy Viking Training Center i Spartan Training Group Tychy wzięli udział w biegu Spartan Winter w słowackiej Bańskiej Bystrzycy. Było ich aż 36, co jest rekordem frekwencji tyskiej drużyny.

Zawodnicy Viking Training Center Tychy po biegu Spartan Winter w słowackiej Bańskiej Bystrzycy.

Tyscy Vikingowie, w skład których wchodzi oficjalna grupa treningowa biegu Spartan – Spartan Training Group Tychy, kolejny raz pokazali się z dobrej strony podczas tego ogólnoświatowego biegu. W Bańskiej Bystrzycy pojawiły się 33 osoby dorosłe i trójka dzieci. Tyszanie w klasyfikacji drużynowej zajęli wysokie 16 miejsce na.. 136 drużyn! Spośród polskich ekip Viking Training Center / STG Tychy zajęło trzecią pozycję.

Najszybciej z drużyny prawie sześciokilometrową trasę pokonał Michał Żerdka z czasem 43 minuty i 30 sekund. Pozwoliło mu to zająć 26. miejsce w kategorii open mężczyzn (na 1838 startujących w open mężczyzn). W kategorii open kobiet startowało 681 Pań. Najszybsze z tyszanek były Małgorzata Wojciechowska (1.02.11 i 22. miejsce) oraz Justyna Pachut (1.02.48 i 25. miejsce).

– Spartan Winter jest specyficznym biegiem, w którym walczy się nie tylko z kolejnymi kilometrami i przeszkodami, ale też warunkami na trasie i pogodą. W Bańskiej Bystrzycy na pogodę nie mogliśmy narzekać, ale na trasie były bardzo śliskie odcinki, które na pewno utrudniały bieg – mówi trener STG Tychy i założyciel Vikinga, Sławomir Buturla.

Tyszanie w składzie mieli siedmiu debiutanów, którzy spisali się bardzo dobrze. – Niektórzy mieli za sobą już starty w Spartanie czy innych biegach tego typu, ale pierwszy raz biegli pod banderą Vikinga. Jestem pewien, że dla większości z nich nie był to ‚jednorazowy wyskok’ a początek pięknej spartańskiej przygody – dodaje trener Buturla. Także najmłodsi Vikingowie z dumą ukończyli biegi w swoich kategoriach wiekowych, a co za tym idzie różne dystanse. – Paulina, która najpierw ukończyła swój bieg, wspominała, że jej córka Ola już chce biec w kolejnym Spartanie, choć przyznała, że łatwo nie było. To pokazuje, że już rosną nam następcy a grupa ma ogromny potencjał – kończy trener Vikinga i STG Tychy.

Warto zaznaczyć, że Vikingowie nie tylko biegają w biegach z przeszkodami. W tym roku mają wpisane w kalendarz półmaratony, maratony, Bieg Rzeźnika, Rzeźniczka i wiele innych startów. Przyniosą więc Miastu Tychy i partnerom klubu jeszcze wiele emocji i satysfakcji.

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Samorządowe przedszkola i żłobek miejski otwarte

Żłobek miejski oraz większość przedszkoli publicznych w Tychach są już otwarte. Chęć posłania dzieci do przedszkoli zgłosiło ok. 10 % rodziców. Jeśli nic się nie zmieni, do przedszkoli publicznych rodzice zaprowadzą dziś ok. 350 dzieci.

Koniec utrudnień na DK1

Koniec utrudnień na DK1

Dobra wiadomość dla kierowców podróżujących trasą Katowice – Tychy oraz Tychy – Bielsko-Biała. Naprawa gwarancyjna w rejonie węzła drogowego ulicy Beskidzkiej z aleją Niepodległości dobiegła końca.

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Obsługa klientów Urzędu Miasta od 25 maja

Sprawy urzędowe klienci mogą załatwiać telefonicznie, mailowo, czy za pośrednictwem portali eurzad.umtychy.pl, epuap.gov.pl, sekap.pl. W dalszym ciągu nie ma możliwości poruszania się po całym budynku urzędu miasta. Bezpośrednia obsługa Klienta odbywać się będzie na parterze urzędu w BOK.

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Tarcza antykryzysowa: wsparcie z ZUS – webinarium i dyżur telefoniczny

Okręgowa Izba Przemysłowo-Handlowa w Tychach wraz z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych w Tychach zapraszają 27 maja br. do udziału w seminarium pn. Tarcza antykryzysowa - wsparcie realizowane przez ZUS.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×