Miasto

14 stycznia 2020, 7:57:2

27 i 28 stycznia br. Uniwersytet Trzeciego Wieku w Tychach będzie prowadził zapisy dla nowych słuchaczy. W ubiegłym roku akademickim na zajęcia uczęszczało 1450 słuchaczy.

Zdjęcie ukazujące bawiących się i tańczących seniorów podczas potańcówki w Domu Kultury na osiedlu A w Tychach. Autor: Artur Pławski

- Jeśli jesteś w wieku 55+, mieszkasz i masz zameldowanie w Tychach,  nie chcesz rezygnować  z aktywnego życia, masz ochotę poszerzać swoją wiedzę w różnych dziedzinach nauki, spędzając czas w miłym towarzystwie, nie siedź w domu, przyjdź koniecznie na UTW – mówi Joanna Kucz- Pieczka - Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, Filia Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Zapisy dla nowych Słuchaczy prowadzone będą w dniach 27 i 28 stycznia 2020 roku w godzinach od 9.00 do 12.00 w sekretariacie tyskiego UTW przy ulicy Ciasnej 3. - Można zapisać się do sekcji turystyki, rękodzieła, kulturalno-literackiej, wokalno-muzycznej, tanecznej oraz nordic walking, a także na zajęcia z podstaw obsługi komputera i języków obcych (język angielski, francuski, włoski, hiszpański, niemiecki oraz rosyjski) – dodaje Joanna Kucz- Pieczka.

Dla Słuchaczy UTW organizowane są ponadto ciekawe wykłady z różnych dziedzin nauki, towarzyskie spotkania, wycieczki i rajdy. W tym semestrze będzie można posłuchać m.in. o 100-leciu porcelany w Katowicach ( prelegent: Magdalena Niziołek z Muzeum Historii Katowic), o tyskiej urbanistyce ( prelegent: Anna Syska – Miejski Konserwator Zabytków), o Wielkanocnych obrzędach (prelegent: dr Maria Lipok-Bierwiaczonek - socjolog, etnolog, założycielka i wieloletni dyrektor Muzeum Miejskiego w Tychach), czy o sukcesach tyskich sportowców ( prelegent: Piotr Zawadzki z Tyskiej Galerii Sportu. Oddział Muzeum Miejskiego w Tychach).

Do dyspozycji słuchaczy UTW są również kawiarenka z czytelnią, z których korzystać można w przerwach między poszczególnymi zajęciami. Koszt uczestnictwa w jednej sekcji to 20 zł od osoby za jeden semestr.

Regulaminy rekrutacji oraz funkcjonowania UTW dostępne są na stronie www.ka.edu.pl/tychy/uniwersytet-trzeciego-wieku/

Dodatkowe informacje na temat zapisów uzyskać można także telefonicznie pod numerem 32 326 51 01 wew. 300 lub 170. Semestr letni rozpoczyna się 10 lutego, potrwa do 5 czerwca 2020 roku.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×