Sport

20 grudnia 2019, 11:49:53

W turnieju rozgrywanym na Hali Sportowej przy ul. Piłsudskiego zagra 16 drużyn - 14 wyłonionych z cyklu eliminacji oraz gospodarz zawodów: GKS Futsal Tychy i obrońca tytułu Rekord Bielsko-Biała SSA. Turniej rozgrywany będzie przez 3 dni.

W piątek i sobotę odbędą się rozgrywki grupowe (4 grupy), a w niedzielę zawodnicy zagrają gramy o medale turnieju.Trenerami tyskiej drużyny są Michał Słonina i Marek Kołodziejczyk.

- Do turnieju przygotowywało się 18 zawodników, ale tylko 14 mogło być zgłoszonych. Zapowiada się rywalizacja na najwyższym poziomie. W składzie mamy 7 zawodników pierwszej drużyny, którzy stale mają kontakt z rozgrywkami ligowymi na poziomie I Ligi. Dla nas to dwunasty start w turnieju finałowym MMP U-20 a najlepszy wynik zanotowaliśmy w poprzednim roku zajmując 4 miejsce – mówi   Grzegorz Morkis – prezes GKS FUtsal Tychy.

W tym sezonie zespół  z Tychów zagra jeszcze w rozgrywkach MMP U-18. U-16 i U-14.

- W kategorii U-14 jesteśmy bardzo blisko awansu do turnieju finałowego, wystarczy zająć jedno z 3 pierwszych miejsc w ostatnim turnieju – dodaje prezes Morkis.

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Futsalu zostały rozegrane po raz pierwszy w 2000 roku. 

Grupa A
1. GKS Berland Komprachcice
2. BSF Bochnia
3. GKS Futsal Nowiny
4. Futbalo Białystok

Grupa B
1. Dragon Bojano
2. Gwiazda Ruda Śląska
3. TAF Toruń
4. BKS Bochnia

Grupa C
1. LKS Wulkanizacja Dąbrowa Chełmińska
2. GKS Futsal Tychy
3. AZS UEK Kraków
4. Młodość Rudno

Grupa D
1. Zdrowie Garwolin -
2. Rekord Bielsko-Biała -
3. KS Futsal Piła -
4. Okocimski Brzesko

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×