Miasto

19 grudnia 2019, 12:5:42

Niecodzienny widok mogą zastać osoby odwiedzające Referat Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Tychy przy ul. Budowlanych 67. W Biurze Obsługi Klienta tłoczą się... Mikołaje.

Tyskie przedszkolaki wykonały je z surowców wtórnych w ramach konkursu plastycznego "Eko-Mikołaj". - Dzieci ponownie udowodniły, że wyobraźnia nie zna granic. Broda Mikołaja z pokruszonego styropianu, figurka Mikołaja z foliowych worków przyklejonych do butelki PET - to tylko niektóre przykłady kreatywność małych Tyszan – mówi Antoni Zazakowny – kierownik Referatu Gospodarki Odpadami Komunalnymi UM Tychy. 

W zamian za przygotowane prace plastyczne 17 przedszkoli otrzymało bony uprawniające je do otrzymania żywej choinki, którą po świętach będzie można posadzić w przedszkolnych ogródkach.

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×