Miasto

16 grudnia 2019, 14:32:42

Maciej Gramatyka z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych wręczył w poniedziałek (16.12) stypendia za znaczące osiągnięcia sportowe uzyskane w roku szkolnym 2018/2019. W tym roku otrzymali je m.in. młodzi pływacy, lekkoatleci czy hokeiści.

Stypendium Miasta Tychy   pn . „Tyskie Orły” przyznawane jest za znaczące osiągnięcia sportowe uzyskane przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendium   pn . „Tyskie Orły” na okres od   września 2019   roku do   czerwca 2020 roku w wysokości po 500,00 zł miesięcznie.

W tym roku otrzymało je jedenastu uczniów: Nataniel Dynak ze Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Ziętka w Tychach (skoki do wody), Natalia Harańczyk   z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach ( hokej),   Kolasa Piotr – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tychach (skoki do wody), Mielnik Anna   z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach ( kajakarstwo), Mleczek Natalia   z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach (pływanie), Rośkowicz Bartłomiej   z Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7 w Tychach (boks), Ślusarczyk Oliwia   – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach (skok w dal) oraz czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  im. L. Kruczkowskiego w Tychach: Zuzanna Jarlaczyńska ( strzelectwo sportowe), Słabosz Emilia (pływanie) Ubowski Mateusz (hokej) i Wiekiera Dawid (pływanie).

-Gratuluję wszystkim nagrodzonym stypendystom. Podziwiam wasz talent, ciężką pracę i zaangażowanie. Życzę wielu sukcesów w rozwijaniu sportowej kariery i mam nadzieję, że  otrzymane dziś stypendium pomoże Wam realizować kolejne marzenia –   mówi   Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Miasta Tychy ds. społecznych.

O stypendium „Tyskie Orły” mogą ubiegać się uczniowie pobierający naukę na terenie miasta Tychy w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej uczęszczający odpowiednio do: szkoły podstawowej z wyłączeniem klas I-III, liceum ogólnokształcącego, technikum, szkoły branżowej, posiadający co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, średnią ocen co najmniej 4,75 oraz znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×