Miasto

16 grudnia 2019, 14:32:42

Maciej Gramatyka z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych wręczył w poniedziałek (16.12) stypendia za znaczące osiągnięcia sportowe uzyskane w roku szkolnym 2018/2019. W tym roku otrzymali je m.in. młodzi pływacy, lekkoatleci czy hokeiści.

Stypendium Miasta Tychy   pn . „Tyskie Orły” przyznawane jest za znaczące osiągnięcia sportowe uzyskane przez uczniów w roku szkolnym 2018/2019. Prezydent Miasta Tychy przyznał stypendium   pn . „Tyskie Orły” na okres od   września 2019   roku do   czerwca 2020 roku w wysokości po 500,00 zł miesięcznie.

W tym roku otrzymało je jedenastu uczniów: Nataniel Dynak ze Szkoły Podstawowej nr 40 z Oddziałami Integracyjnymi im. J. Ziętka w Tychach (skoki do wody), Natalia Harańczyk   z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach ( hokej),   Kolasa Piotr – uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Tychach (skoki do wody), Mielnik Anna   z IV Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół nr 1 w Tychach ( kajakarstwo), Mleczek Natalia   z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach (pływanie), Rośkowicz Bartłomiej   z Technikum nr 6 w Zespole Szkół nr 7 w Tychach (boks), Ślusarczyk Oliwia   – uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi im. C. K. Norwida w Tychach (skok w dal) oraz czworo uczniów I Liceum Ogólnokształcącego  im. L. Kruczkowskiego w Tychach: Zuzanna Jarlaczyńska ( strzelectwo sportowe), Słabosz Emilia (pływanie) Ubowski Mateusz (hokej) i Wiekiera Dawid (pływanie).

-Gratuluję wszystkim nagrodzonym stypendystom. Podziwiam wasz talent, ciężką pracę i zaangażowanie. Życzę wielu sukcesów w rozwijaniu sportowej kariery i mam nadzieję, że  otrzymane dziś stypendium pomoże Wam realizować kolejne marzenia –   mówi   Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Miasta Tychy ds. społecznych.

O stypendium „Tyskie Orły” mogą ubiegać się uczniowie pobierający naukę na terenie miasta Tychy w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej uczęszczający odpowiednio do: szkoły podstawowej z wyłączeniem klas I-III, liceum ogólnokształcącego, technikum, szkoły branżowej, posiadający co najmniej bardzo dobrą ocenę z zachowania, średnią ocen co najmniej 4,75 oraz znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne.

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×