Miasto

19 listopada 2009, 13:26:13

W piątek, 20 listopada, w I Liceum Ogólnokształcącym im. L. Kruczkowskiego odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Robotyki Robotown 2009. Do Tychów przyjedzie piętnaście drużyn z całej Polski, by pochwalić się swoimi robotami.

Na pomysł jego zorganizowania wpadło kilku licealistów, którzy pasjonują się tworzeniem robotów. W styczniu zajęli piąte miejsce w ogólnopolskim konkursie TopRobot, który odbył się wGdańsku.
- Roboty są wykonywane z klocków LEGO, konstrukcja zawiera mały komputer, do którego wgrywa się program wcześniej napisany na dużym komputerze. A robot wykonuje zadania na podstawie tego, co napisze się w programie – wyjaśnia Aleksander Wilusz.
- Robot każdej z drużyn będzie musiał wykonać po dwa zadania –
jedno sprawdzające czas, a drugie precyzję – dodaje Marcin Wiera.

Przedstawiciele Tychów także wezmą udział w realizacji zadań, ale już nie w konkursowej rywalizacji.

 
Roboty będzie można zobaczyć w akcji w I LO między godziną 11 a16.

Więcej okonkursie na stronie http://www.robotown.pl/
Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×