Miasto

12 grudnia 2019, 15:32:28

11 oczyszczaczy powietrza z otrzymały trzy tyskie przedszkola w ramach kampanii Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

W sumie w województwie śląskim do udziału w kampanii pn. ”MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” zostało zgłoszonych ponad 460 placówek przedszkolnych. Zakwalifikowanych do realizacji zadań kampanii zostało tylko 121 przedszkoli.

- Wśród zakwalifikowanych znalazły się trzy tyskie przedszkola: Przedszkole nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, Przedszkolne nr 18 im. Juliana Tuwima w Tychach i Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 1 w Tychach. Placówki te otrzymały oczyszczacze powietrza: Przedszkole nr 10 – 5 sztuk, Przedszkole nr 18 – 3 sztuki i Przedszkole nr 2 w ZSP 1 również 3 sztuki – mówi Dorota Gnacik – dyrektor Miejskiego Centrum Oświaty.

Celem realizowanej kampanii jest rozwijanie świadomości ekologicznej związanej z zanieczyszczeniem powietrza m.in. poprzez zaktywizowanie nauczycieli przedszkolnych w zakresie tematyki antysmogowej, tj. zagrożeń wynikających z zanieczyszczenia powietrza, sposobów zapobiegania niskiej emisji i unikania ekspozycji na zanieczyszczenia oraz podniesienie świadomości ekologicznej dzieci w zakresie wpływu zanieczyszczonego powietrza na zdrowie.

Przedszkola biorące udział w kampanii wezmą także udział w konkursie na scenariusz zajęć dla dzieci o tematyce dotyczącej zanieczyszczenia powietrza oraz w konkursie na przedstawienie teatralne.

Oczyszczacze powietrza zostały zakupione ze środków Województwa Śląskiego w ramach kampanii edukacyjno – informacyjnej pn .: „MOGĘ! Zatrzymać SMOG – Przedszkolaku złap oddech” współfinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Zdjęcia: Przedszkole nr 2 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Tychach.

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×