Miasto

12 grudnia 2019, 15:14:7

11 grudnia w Mediatece odbyła się gala konkursu ,,Senior z pasją". Celem trzeciej edycji imprezy było uhonorowanie aktywnych mieszkańców Tychów w wieku 60. i więcej lat, którzy są wolontariuszami, działają na rzecz innych, rozwijają swoje pasje oraz dzielą się nimi w swoich środowiskach lokalnych.

W tym roku zgłoszonych przez kluby, instytucje i mieszkańców miasta zostało 13 kandydatur: Urszula Polubiec – przewodnicząca tyskiej Rady Seniorów, Danuta Wencel – autorka książki ,,Tyscy seniorzy opowiadają", Zofia Skwarek – wolontariuszka prowadząca zajęcia z rękodzieła dla seniorów, Gertruda Machulec – założycielka Koła Gospodyń Wiejskich na Wartogłowcu, Stanisława Krzyżek – pomysłodawczyni projektu ,,Łamacz Barier", Janina Dziedziel – pieśniarka i twórczyni strojów ludowych, Aldona Mierzejewska – długoletnia wolontariuszka tyskiego hospicjum, Polskiego Związku Niewidomych oraz DPS Wrzos, Wiesława Ślawska – aktywna cz łonkini Polskiego Związku Niewidomych, współtwórczyni chóru działającego przy PZN, Danuta Skwarczyńska – autorka tomików poetyckich oraz bajek dla dzieci, Jan Paliczka – autor i propagator poezji haiku, Tadeusz Otręba – lider zespołu Platyna, działającego przy Klubie Seniora Platyna, Ryszard Maciszewski – miłośnik, instruktor i propagator tańca oraz Andrzej Ryszard Czerwiński – malarz, rzeźbiarz, przewodniczący Stowarzyszenia Twórców Kultury, organizator plenerów i wystaw malarskich dla malarzy nieprofesjonalnych.

Podczas gali wielu nominowanych podkreślało, że „nie ma większej radości dla seniora niż zajęcia w klubach seniora i wspólne działanie“.

Nominowanym gratulacje złożył także obecny na gali Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych. -Cieszę się, że nie byłem w komisji konkursowej i nie musiałem oceniać czyja pasja i zaangażowane jest większe, silniejsze, bardziej zasługujące na wyróżnienie  – to  byłoby bardzo trudne – tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie z-ca prezydenta.  Dla nas niezwykle ważne jest to, by wszyscy mieszzkańcy , a w szególności seniorzy byli jak najbardziej aktywni, wychodzili z domu, realizowali swoje pasje. Dziękuje Państwu za to, że jesteście, za to ogromne zaangażowanie i za to, że się Wam chce – bo to niezwykle ważne w dzisiejszym świecie –mówił do zebranych na sali Maciej Gramatyka.

Tegorocznymi laureatami zostali: w kategorii Aktywna Seniorka – pani Aldona Mierzejewska, w kategorii Aktywny Senior – pan Andrzej Ryszard Czerwiński. Organizatorem gali była fundacja Internationaler Bund Polska.

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×