Miasto

12 grudnia 2019, 15:14:7

11 grudnia w Mediatece odbyła się gala konkursu ,,Senior z pasją". Celem trzeciej edycji imprezy było uhonorowanie aktywnych mieszkańców Tychów w wieku 60. i więcej lat, którzy są wolontariuszami, działają na rzecz innych, rozwijają swoje pasje oraz dzielą się nimi w swoich środowiskach lokalnych.

W tym roku zgłoszonych przez kluby, instytucje i mieszkańców miasta zostało 13 kandydatur: Urszula Polubiec – przewodnicząca tyskiej Rady Seniorów, Danuta Wencel – autorka książki ,,Tyscy seniorzy opowiadają", Zofia Skwarek – wolontariuszka prowadząca zajęcia z rękodzieła dla seniorów, Gertruda Machulec – założycielka Koła Gospodyń Wiejskich na Wartogłowcu, Stanisława Krzyżek – pomysłodawczyni projektu ,,Łamacz Barier", Janina Dziedziel – pieśniarka i twórczyni strojów ludowych, Aldona Mierzejewska – długoletnia wolontariuszka tyskiego hospicjum, Polskiego Związku Niewidomych oraz DPS Wrzos, Wiesława Ślawska – aktywna cz łonkini Polskiego Związku Niewidomych, współtwórczyni chóru działającego przy PZN, Danuta Skwarczyńska – autorka tomików poetyckich oraz bajek dla dzieci, Jan Paliczka – autor i propagator poezji haiku, Tadeusz Otręba – lider zespołu Platyna, działającego przy Klubie Seniora Platyna, Ryszard Maciszewski – miłośnik, instruktor i propagator tańca oraz Andrzej Ryszard Czerwiński – malarz, rzeźbiarz, przewodniczący Stowarzyszenia Twórców Kultury, organizator plenerów i wystaw malarskich dla malarzy nieprofesjonalnych.

Podczas gali wielu nominowanych podkreślało, że „nie ma większej radości dla seniora niż zajęcia w klubach seniora i wspólne działanie“.

Nominowanym gratulacje złożył także obecny na gali Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych. -Cieszę się, że nie byłem w komisji konkursowej i nie musiałem oceniać czyja pasja i zaangażowane jest większe, silniejsze, bardziej zasługujące na wyróżnienie  – to  byłoby bardzo trudne – tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie z-ca prezydenta.  Dla nas niezwykle ważne jest to, by wszyscy mieszzkańcy , a w szególności seniorzy byli jak najbardziej aktywni, wychodzili z domu, realizowali swoje pasje. Dziękuje Państwu za to, że jesteście, za to ogromne zaangażowanie i za to, że się Wam chce – bo to niezwykle ważne w dzisiejszym świecie –mówił do zebranych na sali Maciej Gramatyka.

Tegorocznymi laureatami zostali: w kategorii Aktywna Seniorka – pani Aldona Mierzejewska, w kategorii Aktywny Senior – pan Andrzej Ryszard Czerwiński. Organizatorem gali była fundacja Internationaler Bund Polska.

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×