Miasto

9 grudnia 2019, 15:12:27

6 grudnia br. dzieci z pogotowia rodzinnego w Tychach doświadczyły przyjemnego oczekiwania, niespodzianki i wielkiej radości z otrzymanych prezentów. Dzięki Fundacji Ludzi z Potencjałem i wolontariuszom tej fundacji w ramach V edycji Potencjalnego Mikołaja dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

Czas oczekiwania na Św. Mikołaja to piękne i rodzinne chwile dla dzieci i ich opiekunów, to wspólne przygotowywanie wierszyków, rysunków dla Mikołaja, a przede wszystkim nieoceniona i szczera radość dzieci –   mówi Magdalena Włodek z Działu Pieczy Zastępczej MOPS Tychy.

Pracownicy tyskiego MOPS-u pragną podziękować Fundacji Ludzi z Potencjałem za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem i jego Elfami, za prezenty, a przede wszystkim za dostarczenie wielu powodów do radości i uśmiechów na dziecięcych buziach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach cały czas poszukuje także kandydatów na rodziców zastępczych.

- Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, jest to szczególny czas, który może warto wykorzystać na zastanowienie się czy i jak podzielić się swoją rodziną i przyjąć do swojego domu dziecko potrzebujące  pomocy. Czasem tak nie wiele trzeba dać, aby wiele zyskać. Chcemy po raz kolejny zaprosić mieszkańców do współpracy. Nasze dzieci mają w sobie pokłady miłości, radości i  talentów. Potrzebują ciepła, uwagi, zainteresowania, potrzebują rodziny, która zaakceptuje dziecko takie jakim jest. Potrafią się odwdzięczyć pięknym uśmiechem, dobrym słowem, potrafią oddać całą swoją radość  - dodaje Magdalena Włodek.

Pracownicy MOPS podkreślają, że tworząc rodzinę zastępczą stwarzamy dziecku namiastkę domu. Wszelkich informacji na temat procedury kwalifikowania kandydatów udzieli Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach  przy ul. Andersa 6a, telefon: (32 ) 326 -43 -92 .

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×