Miasto

9 grudnia 2019, 15:12:27

6 grudnia br. dzieci z pogotowia rodzinnego w Tychach doświadczyły przyjemnego oczekiwania, niespodzianki i wielkiej radości z otrzymanych prezentów. Dzięki Fundacji Ludzi z Potencjałem i wolontariuszom tej fundacji w ramach V edycji Potencjalnego Mikołaja dzieci odwiedził Święty Mikołaj.

Czas oczekiwania na Św. Mikołaja to piękne i rodzinne chwile dla dzieci i ich opiekunów, to wspólne przygotowywanie wierszyków, rysunków dla Mikołaja, a przede wszystkim nieoceniona i szczera radość dzieci –   mówi Magdalena Włodek z Działu Pieczy Zastępczej MOPS Tychy.

Pracownicy tyskiego MOPS-u pragną podziękować Fundacji Ludzi z Potencjałem za przygotowanie spotkania ze św. Mikołajem i jego Elfami, za prezenty, a przede wszystkim za dostarczenie wielu powodów do radości i uśmiechów na dziecięcych buziach.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach cały czas poszukuje także kandydatów na rodziców zastępczych.

- Zbliża się okres świąt Bożego Narodzenia, jest to szczególny czas, który może warto wykorzystać na zastanowienie się czy i jak podzielić się swoją rodziną i przyjąć do swojego domu dziecko potrzebujące  pomocy. Czasem tak nie wiele trzeba dać, aby wiele zyskać. Chcemy po raz kolejny zaprosić mieszkańców do współpracy. Nasze dzieci mają w sobie pokłady miłości, radości i  talentów. Potrzebują ciepła, uwagi, zainteresowania, potrzebują rodziny, która zaakceptuje dziecko takie jakim jest. Potrafią się odwdzięczyć pięknym uśmiechem, dobrym słowem, potrafią oddać całą swoją radość  - dodaje Magdalena Włodek.

Pracownicy MOPS podkreślają, że tworząc rodzinę zastępczą stwarzamy dziecku namiastkę domu. Wszelkich informacji na temat procedury kwalifikowania kandydatów udzieli Dział Pieczy Zastępczej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tychach  przy ul. Andersa 6a, telefon: (32 ) 326 -43 -92 .

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×