Miasto

26 listopada 2019, 7:49:57

W Tychach już za kilka dni będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice ozdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, kurtyny świetlne i świąteczne przywieszki.

Jak co roku oświetlona zostanie fontanna na Placu Baczyńskiego. Na placu stanęła już choinka, pojawiła się mieniąca się kolorowymi światłami ramka na zdjęcia i po raz pierwszy dekoracja 3D w formie karuzeli. Dekoracje pojawiły się także na latarniach wokół placu.

Na Rynku opró cz świątecznej choinki, kurtyn na drzewach i dekoracji zamontowanych na latarniach po raz pierwszy pojawi się dekoracja 3D – fortepian. Po naciśnięciu jednego z klawiszy będzie można usłyszeć dwa utwory świąteczne.

Na placu  św. Anny pojawi się choinka oraz ozdoby na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na Al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Opró cz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Al. Niepodległości, Sikorskiego, Bocheńskiego, Budowlanych, Bielska, Damrota, Dmowskiego, Katowicka.

- Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, tworzy wyjątkową atmosferę  i nadaje Tychom niepowtarzalny wygląd. Pozwala jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Ogółem koszty oświetlenia świątecznego wyniosły 531.168,29 zł. 

Świąteczne dekoracje tyskich rond

O oświetlenie świąteczne zadba nie tylko urząd miasta. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyda 157 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 12 tyskich rond.

Na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa.  Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami, na rondzie Olimpijskim pojawi się żywa choinka oraz dekoracyjne gwiazdki. Przystrojone zostanie również rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej). Tam rozwieszona zostanie świetlna dekoracja z ledowych sznurów tworząc kształt przypominający choinkę. Zupełnie nową aranżację zyska rondo Sublańskie (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej), gdzie stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów.  Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim, dekoracje pojawią się także m.in. na rondzie Harcerskim, Lwowskim i Skałka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 22 stycznia 2020 roku, wówczas rozpocznie się demontaż dekoracji.

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×