Miasto

26 listopada 2019, 7:49:57

W Tychach już za kilka dni będzie można poczuć klimat Świąt Bożego Narodzenia. Jak co roku z końcem listopada place, skwery, ulice ozdobią świąteczne iluminacje. W kilkunastu miejscach pojawiły się już choinki, kurtyny świetlne i świąteczne przywieszki.

Jak co roku oświetlona zostanie fontanna na Placu Baczyńskiego. Na placu stanęła już choinka, pojawiła się mieniąca się kolorowymi światłami ramka na zdjęcia i po raz pierwszy dekoracja 3D w formie karuzeli. Dekoracje pojawiły się także na latarniach wokół placu.

Na Rynku opró cz świątecznej choinki, kurtyn na drzewach i dekoracji zamontowanych na latarniach po raz pierwszy pojawi się dekoracja 3D – fortepian. Po naciśnięciu jednego z klawiszy będzie można usłyszeć dwa utwory świąteczne.

Na placu  św. Anny pojawi się choinka oraz ozdoby na latarniach. Świąteczną odsłonę będzie miał także napis TYCHY na Al. Niepodległości, pojawią się na nim życzenia: „Wesołych Świąt”. Opró cz tego świąteczną oprawę zyskają tyskie ulice m.in. Al. Niepodległości, Sikorskiego, Bocheńskiego, Budowlanych, Bielska, Damrota, Dmowskiego, Katowicka.

- Świąteczne oświetlenie zmienia nasze miasto, tworzy wyjątkową atmosferę  i nadaje Tychom niepowtarzalny wygląd. Pozwala jeszcze bardziej poczuć magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia  mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów.

Ogółem koszty oświetlenia świątecznego wyniosły 531.168,29 zł. 

Świąteczne dekoracje tyskich rond

O oświetlenie świąteczne zadba nie tylko urząd miasta. Miejski Zarząd Ulic i Mostów wyda 157 tysięcy złotych na świąteczną aranżację 12 tyskich rond.

Na większości rond przystrojone zostaną rosnące tam krzewy i drzewa.  Duża choinka u zbiegu ulic Cienistej, Begonii i Harcerskiej zostanie przystrojona kolorowymi lampkami, na rondzie Olimpijskim pojawi się żywa choinka oraz dekoracyjne gwiazdki. Przystrojone zostanie również rondo na Żwakowie (skrzyżowanie ulic Żorskiej, Legionów Polskich i Myśliwskiej). Tam rozwieszona zostanie świetlna dekoracja z ledowych sznurów tworząc kształt przypominający choinkę. Zupełnie nową aranżację zyska rondo Sublańskie (u zbiegu ulic Harcerskiej i Żwakowskiej), gdzie stanie świetlne drzewko ledowe oraz dekoracje w kształcie świątecznych prezentów.  Kule świetlne zostaną rozwieszone nad rondem Paprocańskim, dekoracje pojawią się także m.in. na rondzie Harcerskim, Lwowskim i Skałka.

W tym sezonie świąteczne iluminacje będą zdobiły miasto do 22 stycznia 2020 roku, wówczas rozpocznie się demontaż dekoracji.

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×