Miasto

17 listopada 2009, 11:28:43

9 listopada Tychy zostały nagrodzone w konkursie „Samorząd równych szans” za działania na rzecz poprawy jakości życia i wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia społecznego i zawodowego.

 Prestiżowy tytuł „Samorządu równych szans” został przyznany Tychom  przez Fundację Instytutu Rozwoju Regionalnego w pierwszej edycji konkursu na najlepsze praktyki jednostek samorządu terytorialnego z zakresu polityki na rzecz osób niepełnosprawnych.

Celem konkursu „Samorząd równych szans” jest promowanie działań przyczyniających się do poprawy jakości życia i wyrównywania szans osób niepełnosprawnych w różnych obszarach życia społecznego i zawodowego.

Urząd Miasta został nagrodzony za całość podejmowanych działań, ale szczególną uwagę zwrócono na zorganizowanie Świetlicy Terapeutycznej dla Osób z Upośledzeniem Umysłowym. Ideą utworzenia Świetlicy było zapewnienie opieki oraz umożliwienie dalszego rozwoju osobom z upośledzeniem umysłowym, które kończą edukację szkolną po osiągnięciu określonego wieku. Dodatkowym celem osiąganym dzięki funkcjonowaniu świetlicy jest aktywność rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Świetlica działa przy Parafii Rzymskokatolickiej p.w. św. Benedykta Opata przy ul. Nałkowskiej 19. Kierownikiem świetlicy jest Janina Jędrzejewicz, opiekę merytoryczną sprawuje psycholog, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej - Izabela Rodak

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×