Miasto

18 listopada 2019, 12:1:17

Osoby na co dzień opiekujące się osobami starszymi z demencją, mogą bezpłatnie skorzystać z grupy wsparcia, której spotkania odbywać się będą w Rezydencji Seniora Zielony Zakątek w Mysłowicach.

ludzie na trakcie pieszo-rowerowym

Grupa wsparcia to miejsce dla opiekunów osób starszych, które czują się niepewnie w swojej roli lub są przeciążone opieką. W kameralnej i intymnej atmosferze można przyjrzeć się własnym potrzebom, poznać przyczyny zachowań bliskiego oraz wymienić się doświadczeniami z osobami, które są w podobnej sytuacji i roli życiowej. Udział w grupie polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, przekazywaniu sobie pożytecznych informacji oraz wzajemnym udzielaniu sobie wsparcia. Grupa prowadzona jest przez psychologa specjalizującego się w pracy z osobami starszymi.

DLA KOGO: Dla osób, które opiekują się na co dzień seniorem mającym demencję.
WIELKOŚĆ GRUPY: max. 15 osób
OGRANICZENIA:

  • nie ma ograniczeń co do wieku uczestników, ich miejsca zamieszkania,
  • udział w spotkaniach jest bezpłatny,
  • niestety nie mamy możliwości zapewnienia opieki podopiecznemu w czasie spotkania.

MIEJSCE: Rezydencja Seniora Zielony Zakątek
GODZINY: co 2 czwartek , godz. 16:00 - 17:30 (1,5h)
DATY: 21.11., 5.12, 19.12
JAK SIĘ KONTAKTOWAĆ: z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy zgłosić swoje przybycie na spotkanie w rejestracji ZZ (tel.   696 418 935 )
PARKING: Dostępne są darmowe miejsca parkingowe na terenie Rezydencji Seniora "Zielony Zakątek"

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Nasze miasto bierze udział w plebiscycie Świąteczna Magia Miast. Jeśli podobały się Wam świąteczne iluminacje w Tychach, zagłosujcie! Jak to zrobić?

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Planujesz założyć własną firmę, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Obawiasz się, że przerosną Cię formalności związane z załatwieniem wszystkich spraw? Weź udział w spotkaniu informacyjnym i dowiedz się, co musisz zrobić, by założyć własną działalność gospodarczą.

Dodatkowe środki na poprawę jakości powietrza w Tychach

Dodatkowe środki na poprawę jakości powietrza w Tychach

Komisja Europejska zatwierdziła zwiększenie o 164 mln zł puli środków dla projektów dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) na Śląsku. Ponad 16 mln zł z tej kwoty trafi do Tychów.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który może występować w dniach od 12 do 13 lutego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×