Miasto

18 listopada 2019, 12:1:17

Osoby na co dzień opiekujące się osobami starszymi z demencją, mogą bezpłatnie skorzystać z grupy wsparcia, której spotkania odbywać się będą w Rezydencji Seniora Zielony Zakątek w Mysłowicach.

ludzie na trakcie pieszo-rowerowym

Grupa wsparcia to miejsce dla opiekunów osób starszych, które czują się niepewnie w swojej roli lub są przeciążone opieką. W kameralnej i intymnej atmosferze można przyjrzeć się własnym potrzebom, poznać przyczyny zachowań bliskiego oraz wymienić się doświadczeniami z osobami, które są w podobnej sytuacji i roli życiowej. Udział w grupie polega na dzieleniu się własnymi doświadczeniami, słuchaniu, nawiązywaniu kontaktu, przekazywaniu sobie pożytecznych informacji oraz wzajemnym udzielaniu sobie wsparcia. Grupa prowadzona jest przez psychologa specjalizującego się w pracy z osobami starszymi.

DLA KOGO: Dla osób, które opiekują się na co dzień seniorem mającym demencję.
WIELKOŚĆ GRUPY: max. 15 osób
OGRANICZENIA:

  • nie ma ograniczeń co do wieku uczestników, ich miejsca zamieszkania,
  • udział w spotkaniach jest bezpłatny,
  • niestety nie mamy możliwości zapewnienia opieki podopiecznemu w czasie spotkania.

MIEJSCE: Rezydencja Seniora Zielony Zakątek
GODZINY: co 2 czwartek , godz. 16:00 - 17:30 (1,5h)
DATY: 21.11., 5.12, 19.12
JAK SIĘ KONTAKTOWAĆ: z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc, prosimy zgłosić swoje przybycie na spotkanie w rejestracji ZZ (tel.   696 418 935 )
PARKING: Dostępne są darmowe miejsca parkingowe na terenie Rezydencji Seniora "Zielony Zakątek"

Konsultacje projektu Programu Polityki Senioralnej dla Miasta Tychy na lata 2020 - 2027

Konsultacje projektu Programu Polityki Senioralnej dla Miasta Tychy na lata 2020 - 2027

Od 5 grudnia 2019 r. do 19 grudnia 2019 r. trwają konsultacje projektu Programu Polityki Senioralnej dla Miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

VIII Miejski Zjazd Profilaktyczny

VIII Miejski Zjazd Profilaktyczny

W środę 11 grudnia br. w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się VIII Miejski Zjazd Profilaktyczny. Tytuł tegorocznej konferencji to "Po co nam media? Rola komunikacji w rozwiązywaniu problemów społecznych". Trwają zapisy na wydarzenie.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" można sprawdzić, gdzie i kiedy w Tychach zaplanowano mikołajkowe atrakcje.

Tychy trzecim najbogatszym miastem województwa śląskiego

Tychy trzecim najbogatszym miastem województwa śląskiego

Ministerstwo Finansów opublikowało informacje o dochodach miast i gmin z podatków w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Tychy znalazły się na trzecim miejscu w województwie śląskim - tuż za Dąbrową Górniczą i Katowicami.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×