Miasto

10 listopada 2009, 14:31:33

Monitoring autobusów oraz pilotażowa zasada wsiadania przednimi drzwiami zwiększą bezpieczeństwo pasażerów podróżujących nocnymi kursami autobusów.

Miejski Zarząd Komunikacji wprowadził zasadę wsiadania do autobusów przednimi drzwiami oraz kontrolę biletów przez kierowców w nocnych kursach autobusów linii 1 i 696. Pasażerowie proszeni są o dostosowanie się do nowej zasady oraz o okazywanie , bez wezwania, biletu okresowego, dokumentu upoważniającego do bezpłatnego przejazdu lub o niezwłoczne kasowanie biletu jednorazowego w kasowniku znajdującym się obok kabiny kierowcy. Kierowcy mogą odmówić przewozu tym podróżującym, którzy nie posiadają biletów lub dokumentów upoważniających do zniżek albo bezpłatnych przejazdów.

MZK informuje, że nocne autobusy wyposażone są w system monitoringu wewnętrznego. Kamery oraz możliwość odtworzenia ich zapisu wpływają na podniesienia poziomu bezpieczeństwa.

 
Szczegóły dotyczące nocnych autobusów znajdują się na stronie www.mzk.pl
Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Zamknięty przejazd kolejowy na ul. Malinowej

Od 30 marca do 6 kwietnia br. zamknięty będzie przejazd kolejowy w rejonie ul. Malinowej. Na czas trwania robót budowlanych przygotowano objazd.

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×