Miasto

6 listopada 2009, 13:38:40

11 listopada zapraszamy mieszkańców miasta do włączenia się w obchody Święta Niepodległości.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.15 pod Pomnikiem Powstańca przy pl. Wolności. Następnie o godz. 11.00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny odbędzie się msza święta w intencji Ojczyzny, w której udział wezmą kombatanci, przedstawiciele wojska i władz miasta. O godz. 17.00 , na placu przed Pomnikiem Walki i Pracy ( popularnie zwany „Żyrafą”) zaplanowano happening polegający na ułożeniu przez tyszan znaku Polski Walczącej z zapalonych zniczy. Zgaszenie płonącego znaku nastąpi o północy.
W kościele Św. Marii Magdaleny, o godz. 19.15 rozpocznie się koncert: „Msza Jan III Sobieski” Geralda Spitznera w wykonaniu Grażyny Zielińskiej – sopran, Krzysztofa Starosty – skrzypce, Karola Drynkowskiego – organy.

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

Nie wychodź z domu. Zostań ilustratorem internetowej baśni!

11 kwietnia Teatr Mały w Tychach rusza z nowym cyklem dla dzieci „Bajki z brodą” - zapraszamy młodych tyszan do współtworzenia tego cyklu!

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Koronawirus - zakaz wstępu do lasu

Od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu, a Parki Narodowe pozostają zamknięte.

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Newsletter dla osób niepełnosprawnych

Już od kwietnia 2020 roku Urząd Miasta Tychy będzie wysyłał zainteresowanym newsletter przeznaczony dla osób niepełnosprawnych, ich rodzin i opiekunów.

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Bezpieczeństwo - jednorazowe rękawice, maseczki ochronne

Jak prawidłowo nakładać/ściągać rękawice, czym kierować się przy wyborze maseczki ochronnej? Zapraszamy do lektury.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×