Miasto

31 października 2019, 8:5:49

Wczoraj, 29 października br. w Teatrze Małym w Tychach odbyła się Gala Najzdolniejszych Uczniów. Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów wręczył uczniom stypendia Miasta Tychy m.in. „Tyskie Orły” oraz „Lider Zawodu”.

Stypendium „Tyskie Orły” to stypendium Miasta Tychy za wyniki w nauce i znaczące osiągnięcia naukowe lub artystyczne. Podczas gali odebrało je 18 uczniów – 12 ze szkół podstawowych i 6 ze szkół ponadpodstawowych. Zgodnie z uchwałą Rady Miasta każdy uczeń otrzymuje 500 zł miesięcznie przez 10 miesięcy roku szkolnego. Jedna uczennica otrzymała także stypendium „Lider zawodu” za znaczące osiągnięcia w nauce zawodu.

Podczas gali uczniowie, którzy są zostali stypendystami innych instytucji czy podmiotów, otrzymywali listy gratulacyjne od Prezydenta Miasta Tychy. W tej grupie znaleźli się Stypendyści Prezesa Rady Ministrów, stypendyści programu wspierania edukacji uzdolnionej młodzieży województwa śląskiego oraz stypendyści IV Edycji Projektu „Śląskie. Inwestujemy w talenty” dla szczególnie uzdolnionych uczniów z województwa śląskiego w zakresie języków obcych nowożytnych, przedmiotów matematycznych, informatycznych lub przyrodniczych.

- Poziom talentu na tej sali przekracza wszelkie dopuszczalne normy – tymi słowami rozpoczął swoje przemówienie Maciej Gramatyka- z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych. - Jestem z was dumny, to co robicie, jak się rozwijacie jest naprawdę imponujące! Gratuluję nauczycielom, bo to oni podają Wam rękę i rozpalają w Was chęć zdobywania wiedzy oraz odkrywają wasze talenty i wreszcie gratuluję rodzicom – bez nich Wasze sukcesy nie byłyby możliwie, to oni poświęcają czas i cz ęsto także pieniądze, by ich dzieci mogły realizować swoje pasje.

Na IV Tyskiej Gali Najzdolniejszych Uczniów wyróżniono również uczniów, którzy zostali Laureatami Olimpiad i Konkursów Przedmiotowych ( łącznie 16 uczniów: 11 uczniów SP i 5 uczniów szkół ponadpodstawowych), odnieśli sukcesy naukowe, artystyczne, czy sportowe. W sumie wyróżnienia te odebrało 70 uczniów oraz zespół tańca nowoczesnego CORRIDA z MDK nr 1. Uczniowie ci otrzymali listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Tychy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów.

Zdjęcia ( fot. Kamil Peszat/Twoje Tychy)

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×