Miasto

30 października 2019, 13:45:49

Miasto Tychy po raz kolejny włącza się w światową kampanię „19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Od 1 do 19 listopada zaplanowano szereg działań poświęconych temu problemowi

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy, a prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.

- Celem kampanii jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy i wyposażanie mieszkańców w narzędzia niezbędne do szukania pomocy. Tylko wyuczenie zachowań, które tworzą faktyczne przeszkody dla sprawców jest skutecznym sposobem ochrony naszych dzieci. Każdy z 19 dni kampanii symbolizuje jeden z aspektów przemocy wobec dzieci i młodzieży, zachęcam więc wszystkich do włączenia się w akcję, chcemy mówić o tym głośno, gdyż jak wynika z danych, co pięć minut w wyniku przemocy umiera na świecie jedno dziecko   – mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Miasto Tychy w działania kampanii włącza się od 2016 roku. W tym roku w jej ramach odbędzie się ponad 30 godzin warsztatów dla dzieci i młodzieży, rozdanych zostanie 3000 materiałów edukacyjnych, zaplanowano także spotkania dla nauczycieli. To nie wszystko.

- Zapraszamy także na otwarte warsztaty dla rodziców 12 listopada 2019r r. na  godzinę 18:00 do Mediateki oraz na happening w dniu 19 listopada 2019r. o godzinie 11:00, który odbędzie się na Placu pod Żyrafą - zachęca Małgorzata Tomaszewska z  Urzędu Miasta Tychy.

Poparcie dla akcji wyraziła także Młodzieżowa Rada Miasta, a w   czwartek   na sesji ma zrobić to Rada Miasta Tychy.

19 dni = 19 motywów przewodnich akcji:

Dzień 1 listopada - Dzieci zaangażowane w konflikty zbrojne

Dzień 2 listopada - Wykorzystywanie seksualne

Dzień 3 listopada - Znęcanie się

Dzień 4 listopada - Zaniedbanie

Dzień 5 listopada - Praca dzieci

Dzień 6 listopada - Kara cielesna (Temat główny 2018)

Dzień 7 listopada - Sprzedaż dzieci

Dzień 8 listopada - Prostytucja dziecięca

Dzień 9 listopada - Pornografia dziecięca

Dzień 10 listopada - Handel dziećmi

Dzień 11 listopada - Turystyka pedofilska

Dzień 12 listopada - Szkodliwe praktyki związane z przestrzeganiem tradycji

Dzień 13 listopada - Dzieci ulicy

Dzień 14 listopada - Dyskryminacja ze względu na warunki zdrowotne (Temat główny 2019)

Dzień 15 listopada -  Uzależnienie i nadużywanie substancji

Dzień 16 listopada - Niedożywienie

Dzień 17 listopada - Zagrożenia związane z ICT (technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi)

Dzień 18 listopada -  Uprowadzenia

Dzień 19 listopada - Sprawiedliwość dla nieletnich i dzieci pozbawione wolności (+ Światowy dzień zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży)

Więcej informacji na stronach: www.podrugie.pl oraz www.woman.ch.

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×