Miasto

30 października 2019, 13:45:49

Miasto Tychy po raz kolejny włącza się w światową kampanię „19 Dni przeciwko przemocy i krzywdzeniu dzieci i młodzieży”. Od 1 do 19 listopada zaplanowano szereg działań poświęconych temu problemowi

Symbolem kampanii jest pomarańczowa wstążka. Pomarańczowy to kolor ostrzegawczy, a prowadzone w ramach kampanii działania mają ostrzegać, zwracać uwagę, uczyć widzieć więcej i lepiej.

- Celem kampanii jest budowanie prawidłowych postaw wobec przemocy i wyposażanie mieszkańców w narzędzia niezbędne do szukania pomocy. Tylko wyuczenie zachowań, które tworzą faktyczne przeszkody dla sprawców jest skutecznym sposobem ochrony naszych dzieci. Każdy z 19 dni kampanii symbolizuje jeden z aspektów przemocy wobec dzieci i młodzieży, zachęcam więc wszystkich do włączenia się w akcję, chcemy mówić o tym głośno, gdyż jak wynika z danych, co pięć minut w wyniku przemocy umiera na świecie jedno dziecko   – mówi Maciej Gramatyka, z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Miasto Tychy w działania kampanii włącza się od 2016 roku. W tym roku w jej ramach odbędzie się ponad 30 godzin warsztatów dla dzieci i młodzieży, rozdanych zostanie 3000 materiałów edukacyjnych, zaplanowano także spotkania dla nauczycieli. To nie wszystko.

- Zapraszamy także na otwarte warsztaty dla rodziców 12 listopada 2019r r. na  godzinę 18:00 do Mediateki oraz na happening w dniu 19 listopada 2019r. o godzinie 11:00, który odbędzie się na Placu pod Żyrafą - zachęca Małgorzata Tomaszewska z  Urzędu Miasta Tychy.

Poparcie dla akcji wyraziła także Młodzieżowa Rada Miasta, a w   czwartek   na sesji ma zrobić to Rada Miasta Tychy.

19 dni = 19 motywów przewodnich akcji:

Dzień 1 listopada - Dzieci zaangażowane w konflikty zbrojne

Dzień 2 listopada - Wykorzystywanie seksualne

Dzień 3 listopada - Znęcanie się

Dzień 4 listopada - Zaniedbanie

Dzień 5 listopada - Praca dzieci

Dzień 6 listopada - Kara cielesna (Temat główny 2018)

Dzień 7 listopada - Sprzedaż dzieci

Dzień 8 listopada - Prostytucja dziecięca

Dzień 9 listopada - Pornografia dziecięca

Dzień 10 listopada - Handel dziećmi

Dzień 11 listopada - Turystyka pedofilska

Dzień 12 listopada - Szkodliwe praktyki związane z przestrzeganiem tradycji

Dzień 13 listopada - Dzieci ulicy

Dzień 14 listopada - Dyskryminacja ze względu na warunki zdrowotne (Temat główny 2019)

Dzień 15 listopada -  Uzależnienie i nadużywanie substancji

Dzień 16 listopada - Niedożywienie

Dzień 17 listopada - Zagrożenia związane z ICT (technologiami informacyjnymi i komunikacyjnymi)

Dzień 18 listopada -  Uprowadzenia

Dzień 19 listopada - Sprawiedliwość dla nieletnich i dzieci pozbawione wolności (+ Światowy dzień zapobiegania przemocy wobec dzieci i młodzieży)

Więcej informacji na stronach: www.podrugie.pl oraz www.woman.ch.

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady śniegu

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady śniegu

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które mogą występować na terenie województwa śląskiego od 27 do 29 lutego br.

Nowe bilety już są. Od niedzieli inne ceny w komunikacji miejskiej

Nowe bilety już są. Od niedzieli inne ceny w komunikacji miejskiej

1 marca zacznie obowiązywać nowa Taryfa przewozu osób i bagażu w komunikacji zbiorowej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Większość biletów będzie tańsza lub ich ceny się nie zmienią. Podrożeją jedynie jednorazowe bilety papierowe, które będą wyglądać zgoła inaczej niż obecnie.

Koronawirus - komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Koronawirus - komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. koronawirusa SARS-Cov-2.

Zielona ławeczka dla tyszan

Zielona ławeczka dla tyszan

Trwa ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×