Miasto

28 października 2019, 14:52:55

29 listopada br. o godz. 9.30 w tyskiej Mediatece odbędzie się konferencja „UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE”. To pierwsza w Tychach konferencja poświęcona neurodydaktyce i uatrakcyjnieniu procesu nauczania w oparciu o relacje, emocje i działanie. Dziś (28.10) ruszają zapisy.

Konferencja ma być początkiem cyklu spotkań, konferencji i warsztatów, które mają odbywać się raz na pół roku i dotyczyć różnych aspektów całego procesu edukacji i różnych podmiotów: nauczyciela, rodzica, dziecka, dyrektora i środowiska szkolnego. Ma to być także okazja do prezentowania już podjętych działań przez tyskie placówki (ale nie tylko).

- Listopadowa konferencja bazować będzie na największych autorytetach w tej dziedzinie oraz na przekazaniu praktycznych działań w przedszkolach, szkołach i Miejskich Domach Kultury. Planujemy także panele dyskusyjne, by na bieżąco można było zadawać pytania prowadzącym, rozwiać swoje wątpliwości lub znaleźć motywację i odwagę do podjęcia działań w kierunku zmiany jakości procesu edukacji – mówi Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Tychach.

Zapisy na konferencję przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie: https://www.oswiata.tychy.pl

- Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłosić może się każdy, niekoniecznie nauczyciel. Mogą to być rodzice, którzy chcieliby poznać zagadnienie neurodydaktyki i jej wpływu na proces rozwojowy dziecka, na jego edukację w oparciu o relacje, emocje i działaniemówi Anna Damashk – dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Tychach.

Ilość miejsc ograniczona : 260 miejsc. Zapisy potrwają do 8 listopada 2019r. 

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie w Tychach

Miasto Tychy realizuje program profilaktycznych szczepień przeciwko grypie. Z bezpłatnych szczepionek skorzystać mogą mieszkańcy Tychów powyżej 65 roku życia, którzy są przewlekle chorzy i/lub o niskich dochodach.

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Zmiany organizacji ruchu na ul. Dzwonkowej

Od poniedziałku - 28.09 przebudowa ulicy Dzwonkowej wkracza w kolejny etap - oznacza to zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one zarówno kierowców, jak i osób korzystających z komunikacji miejskiej.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Nowy parking Park & Ride powstanie w Tychach

Parking wielopoziomowy Park&Ride oraz Bike&Ride powstanie u zbiegu ulic Wyszyńskiego i Edukacji w Tychach. Urząd Miasta Tychy otrzymał właśnie informację o przyznaniu 11,5 milionów złotych dofinansowania na realizację tej szacowanej na 14,9 miliona złotych inwestycji.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×