Miasto

28 października 2019, 14:52:55

29 listopada br. o godz. 9.30 w tyskiej Mediatece odbędzie się konferencja „UCZENIE SIĘ PRZEZ DZIAŁANIE”. To pierwsza w Tychach konferencja poświęcona neurodydaktyce i uatrakcyjnieniu procesu nauczania w oparciu o relacje, emocje i działanie. Dziś (28.10) ruszają zapisy.

Konferencja ma być początkiem cyklu spotkań, konferencji i warsztatów, które mają odbywać się raz na pół roku i dotyczyć różnych aspektów całego procesu edukacji i różnych podmiotów: nauczyciela, rodzica, dziecka, dyrektora i środowiska szkolnego. Ma to być także okazja do prezentowania już podjętych działań przez tyskie placówki (ale nie tylko).

- Listopadowa konferencja bazować będzie na największych autorytetach w tej dziedzinie oraz na przekazaniu praktycznych działań w przedszkolach, szkołach i Miejskich Domach Kultury. Planujemy także panele dyskusyjne, by na bieżąco można było zadawać pytania prowadzącym, rozwiać swoje wątpliwości lub znaleźć motywację i odwagę do podjęcia działań w kierunku zmiany jakości procesu edukacji – mówi Maciej Gruchlik – dyrektor Młodzieżowego Domu Kultury w Tychach.

Zapisy na konferencję przyjmowane są poprzez wypełnienie formularza elektronicznego dostępnego na stronie: https://www.oswiata.tychy.pl

- Udział w konferencji jest bezpłatny. Zgłosić może się każdy, niekoniecznie nauczyciel. Mogą to być rodzice, którzy chcieliby poznać zagadnienie neurodydaktyki i jej wpływu na proces rozwojowy dziecka, na jego edukację w oparciu o relacje, emocje i działaniemówi Anna Damashk – dyrektor Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 4 w Tychach.

Ilość miejsc ograniczona : 260 miejsc. Zapisy potrwają do 8 listopada 2019r. 

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

Do Tychów trafiło 8 rowerów elektrycznych

W sumie miasto ma ich teraz 9. Pierwszy rower elektryczny w ramach programu „Rowerem lub na kole” przyjechał do tyskiego magistratu w październiku ubiegłego roku. Z rowerów będą korzystali tyscy urzędnicy, ale także pracownicy Straży Miejskiej, TZUK i MOSiR w Tychach.

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

„Tuzy u Tuza”, czyli bezpłatny program rehabilitacyjny dla mieszkańców Tychów i okolic

Międzynarodowa Certyfikowana Klinika McKenziego w Tychach otrzymała dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 na realizację projektu: „Tuzy u Tuza”.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×