Miasto

16 października 2019, 15:1:26

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

Osoby biegnące przez las. Autor: Michał Janusiński

Formuła imprezy zachęca do udziału zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem, jak i tych, którzy mają na koncie już niejeden maraton. Tradycyjnie, oprócz biegaczy, w zawodach udział wezmą także zawodnicy Nordic Walking. - Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły dookoła tyskiego jeziora Paprocany po wytyczonej pętli o długości 7 km. Mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności, aż po maraton, czyli 6 okrążeń – mówią organizatorzy biegu.

Bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy. - Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np. drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie. Wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji - mówi Teresa Noga, prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Perła Paprocan cieszy się coraz większą popularnością - podczas ostatniej, wiosennej edycji biegu, który odbył się 24 marca br. pobito rekord frekwencji - w biegu wzięło udział 1007 uczestników! Podczas pierwszej edycji biegu w październiku 2007 roku wystartowało zaledwie 9 biegaczy. Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. - Zapraszamy biegaczy do Tychów! Z myślą o zawodnikach i tych, którzy chcą im kibicować, przygotowaliśmy bezpłatne linie autobusowe S17 i S18. Przejazdy  będą odbywały się na trasie Tychy Dworzec PKP - Tychy Paprocany Wiadukt oraz z powrotem w godzinach od 8:00 do 14:00 – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Szczegółowy rozkład jazdy: http://perlapaprocan.pl/files/component_files/rozklady-jazdy-autobusow-na-pp.pdf

Podczas imprezy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewni zawodnikom zdrową i smaczną wodę prosto z kranu. - Tyska kranówka będzie serwowana w ekologicznych kubkach, ponieważ zarówno wodociągi, jak i organizatorzy biegu, dbają o otaczające nas środowisko. Woda, którą podczas biegu będą pili biegacze jest zdrowa i nadaje się do spożycia bez konieczności gotowania. Niezależne badania jakościowe potwierdzają, że tyska woda jest jedną z najlepszych w kraju – mówi Krzysztof Zalwowski, prezes RPWiK w Tychach.

Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki - zastępcy prezydenta Tychów ds. społecznych.

Remont schodów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach

Remont schodów przy Urzędzie Stanu Cywilnego w Tychach

Trwa remont schodów prowadzących do Urzędu Stanu Cywilnego w Tychach. Wejście do USC jest możliwe od strony Parku Miejskiego Solidarności.

Nowe zasady w obsłudze wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Nowe zasady w obsłudze wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 6 lipca 2020 r. wprowadziło zmiany w kolejności obsługi wyborców przez obwodowe komisje wyborcze.

Spotkanie na 30-lecie samorządności

Spotkanie na 30-lecie samorządności

W tym roku świętujemy 30-lecie samorządności w Polsce. To szczególny czas w historii naszego kraju – okres przełomowych zmian, których samorządy w znaczącym stopniu były kreatorami. To trzy dekady ogromnej pracy mieszkańców i samorządowców zakończone sukcesem.

Projekty prozdrowotne w Reptach

Projekty prozdrowotne w Reptach

Górnośląskie Centrum Rehabilitacji im. gen. Jerzego Ziętka zaprasza mieszkańców województwa śląskiego do udziału w darmowych projektach zdrowotnych. Kierowane są one do osób zmagających się z chorobami układu kostno-stawoweg oraz do osób z chorobą niedokrwienną lub niewydolnością serca.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×