Miasto

16 października 2019, 15:1:26

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

Formuła imprezy zachęca do udziału zarówno osoby rozpoczynające przygodę z bieganiem, jak i tych, którzy mają na koncie już niejeden maraton. Tradycyjnie, oprócz biegaczy, w zawodach udział wezmą także zawodnicy Nordic Walking. - Zawodnicy przebiegają poszczególne okrążenia Perły dookoła tyskiego jeziora Paprocany po wytyczonej pętli o długości 7 km. Mogą poprzestać już na takim dystansie lub pokonać jego dowolne wielokrotności, aż po maraton, czyli 6 okrążeń – mówią organizatorzy biegu.

Bieg nie ma być rywalizacją, lecz formą aktywnego i zdrowego spędzania wolnego czasu. Bardziej niż wyniki liczyć się powinny atmosfera biegu i doborowe towarzystwo biegaczy. - Perła Paprocan, to tak naprawdę połączenie zawodów z treningiem. Zawodnicy, właśnie przez to, że nie muszą deklarować dystansu, który chcą przebiec lub przejść, mogą decydować o ilości okrążeń na podstawie dyspozycji dnia lub aktualnych warunków, np. pogodowych. Bardzo często jest tak, że uczestnik kończąc np. drugie okrążenie, dochodzi do wniosku, że ma jeszcze siły na kolejne lub też nie. Wtedy biegnie dalej lub rezygnuje z dalszego biegu bez negatywnych konsekwencji - mówi Teresa Noga, prezes Tyskiego Stowarzyszenia Sportowego.

Perła Paprocan cieszy się coraz większą popularnością - podczas ostatniej, wiosennej edycji biegu, który odbył się 24 marca br. pobito rekord frekwencji - w biegu wzięło udział 1007 uczestników! Podczas pierwszej edycji biegu w październiku 2007 roku wystartowało zaledwie 9 biegaczy. Wszyscy zawodnicy otrzymają na mecie pamiątkowe medale. - Zapraszamy biegaczy do Tychów! Z myślą o zawodnikach i tych, którzy chcą im kibicować, przygotowaliśmy bezpłatne linie autobusowe S17 i S18. Przejazdy  będą odbywały się na trasie Tychy Dworzec PKP - Tychy Paprocany Wiadukt oraz z powrotem w godzinach od 8:00 do 14:00 – mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Szczegółowy rozkład jazdy: http://perlapaprocan.pl/files/component_files/rozklady-jazdy-autobusow-na-pp.pdf

Podczas imprezy Rejonowe Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zapewni zawodnikom zdrową i smaczną wodę prosto z kranu. - Tyska kranówka będzie serwowana w ekologicznych kubkach, ponieważ zarówno wodociągi, jak i organizatorzy biegu, dbają o otaczające nas środowisko. Woda, którą podczas biegu będą pili biegacze jest zdrowa i nadaje się do spożycia bez konieczności gotowania. Niezależne badania jakościowe potwierdzają, że tyska woda jest jedną z najlepszych w kraju – mówi Krzysztof Zalwowski, prezes RPWiK w Tychach.

Start niedzielnych zawodów zaplanowano na godzinę 10.00. Impreza odbędzie się pod honorowym patronatem Macieja Gramatyki - zastępcy prezydenta Tychów ds. społecznych.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" przypominamy o zasadach prawidłowej segregacji odpadów.

Od środy utrudnienia na węźle Wartogłowiec

Od środy utrudnienia na węźle Wartogłowiec

Od środy 20 listopada należy spodziewać się utrudnień w ruchu na węźle Wartogłowiec. Chodzi dokładnie o wiadukt w ciągu DK44, który przebiega nad drogą krajową nr 1 w Tychach. Jeden z oczepów tego obiektu wymaga remontu.

Tychy w sieci możliwości

Tychy w sieci możliwości

Ruszyła dodatkowa rekrutacja do projektu "Tychy w sieci", dzięki któremu można otrzymać sprzęt komputerowy oraz dostęp do sieci od razu po zakończeni naboru.

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

W tym roku już po raz dwunasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony będzie Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską. Tychy dołączyły do kampanii informacyjno-edukacyjnej

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×