Miasto

3 października 2019, 15:39:21

Wczoraj (2 października) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie "Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku", w trakcie którego wyłonieni zostali zwycięzcy wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”. Wśród nagrodzonych znalazła się tyszanka - Janina Rosiek.

Zdjęcie przedstawiające uhonorowanych dyplomami i czerwonymi różami seniorów.

64-letnia seniorka od 19 lat udziela się jako wolontariusz w Polskim Związku Niewidomych w Tychach, od 5 lat działa także aktywnie na rzecz seniorów w Klubie Seniora PLATYNA. Jednym z efektów jej pracy jest działająca od 3 lat formacja taneczna ANTIDOTUM, z którą wystąpiła m.in. na tyskie Senioriadzie i wielu innych imprezach dla seniorów w regionie.

Pani Janina jest także inicjatorką projektu „Uczeń i Mistrz na parkiecie” realizowanego w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Projekt opró cz pokazów tańca, warsztatów i ćwiczeń obejmował utworzenie „interwencyjnego pogotowia tanecznego”, które odwiedziło m.in. świetlice terapeutyczne, domy opieki, domy dziecka oraz placówki lecznicze.

Taniec jest największą pasją „Aktywnej seniorki”, towarzyszy jej codziennie pomimo wieku, niepełnosprawności ( jest osobą słabo widzącą) i problemów zdrowotnych. Jak sama mówi, wierzy, że dzięki swojej aktywności daje seniorom możliwość przeżycia wieku senioralnego w dobrej kondycji, aktywności i z uśmiechem. Za to zaangażowanie i pasję pomimo przeciwności losy została doceniona przez jury wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Prezydent Tychów z absolutorium za 2019 rok

Na wczorajszej (28 maja) sesji Rady Miasta Tychy radni większością głosów (17 za, 8 radnych wstrzymało się od głosu) przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2019 rok. Radni udzielili także absolutorium Prezydentowi Miasta Tychy za okres od 1 stycznia do 31 grudnia 2019 roku.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×