Miasto

3 października 2019, 15:39:21

Wczoraj (2 października) w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie "Bezpieczeństwo Trzeciego Wieku", w trakcie którego wyłonieni zostali zwycięzcy wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”. Wśród nagrodzonych znalazła się tyszanka - Janina Rosiek.

64-letnia seniorka od 19 lat udziela się jako wolontariusz w Polskim Związku Niewidomych w Tychach, od 5 lat działa także aktywnie na rzecz seniorów w Klubie Seniora PLATYNA. Jednym z efektów jej pracy jest działająca od 3 lat formacja taneczna ANTIDOTUM, z którą wystąpiła m.in. na tyskie Senioriadzie i wielu innych imprezach dla seniorów w regionie.

Pani Janina jest także inicjatorką projektu „Uczeń i Mistrz na parkiecie” realizowanego w ramach programu „Seniorzy w akcji”. Projekt opró cz pokazów tańca, warsztatów i ćwiczeń obejmował utworzenie „interwencyjnego pogotowia tanecznego”, które odwiedziło m.in. świetlice terapeutyczne, domy opieki, domy dziecka oraz placówki lecznicze.

Taniec jest największą pasją „Aktywnej seniorki”, towarzyszy jej codziennie pomimo wieku, niepełnosprawności ( jest osobą słabo widzącą) i problemów zdrowotnych. Jak sama mówi, wierzy, że dzięki swojej aktywności daje seniorom możliwość przeżycia wieku senioralnego w dobrej kondycji, aktywności i z uśmiechem. Za to zaangażowanie i pasję pomimo przeciwności losy została doceniona przez jury wojewódzkiego konkursu „Aktywny Senior”.

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×