Miasto

2 września 2019, 7:0:0

Ogółem do tyskich szkół w nowym roku szkolnym uczęszczać będzie 13736 uczniów, w tym 9313 do szkół podstawowych.

Pusta klasa w szkole Autor: Michał Janusiński

W tym roku szkolnym 2019/2020 w Tychach w klasach pierwszych naukę rozpocznie 1185 uczniów ( w 62 oddziałach) w szkołach podstawowych, do szkół ponadpodstawowych pójdzie 2221 uczniów (w 82 oddziałach), w tym absolwentów gimnazjów 1052 ( w 39 oddziałach) oraz  absolwentów szkół podstawowych 1168 ( w 43 oddziałach).

Miejskie rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się 2 września o godzinie 12.00 w nowo utworzonej Szkole Podstawowej nr 21 przy ul. Młodzieżowej 7 w Tychach.

Pamiętaj o nowych przepisach

Pamiętaj o nowych przepisach

Kupiłeś lub sprzedałeś samochód? Pamiętaj, że od początku tego roku, zgodnie z nowym przepisami, masz obowiązek zgłoszenia nabycia lub zbycia pojazdu.

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

Dwujęzyczne klasy w tyskich podstawówkach

2 marca br. o godz. 8.00 rozpocznie się nabór do siódmych klas dwujęzycznych w trzech tyskich szkołach podstawowych. Uczniowie tych klas będą mieć 5 godzin języka angielskiego tygodniowo oraz zajęcia z co najmniej dwóch przedmiotów częściowo prowadzone w języku angielskim.

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Pięć tyskich szkół podstawowych prowadzi rekrutację do oddziałów klas IV sportowych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności w siatkówce, koszykówce, pływaniu, piłce ręcznej, hokeju i po raz pierwszy także w tańcu.

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Dziś (17.02.2020 r.) w Oberhausen została podpisana umowa partnerska pomiędzy miastem Tychy a miastem Oberhausen w Niemczech.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×