Miasto

11 lipca 2019, 11:56:14

W ten weekend tyszanie na pewno nie będą się nudzić. Na mieszkańców, zarówno tych najmłodszych, jak i tych nieco starszych, czeka spora dawka zabawy, zwiedzenia i śmiechu. Dla każdego coś miłego!

Eko-piknik w Tychach

Weekendowe atrakcje rozpoczną się w sobotę o godzinie 9 na parkingu przy Ośrodku Wypoczynkowym Paprocany. Odbędzie się tam 17. edycja Tyskiego Kryterium Fiata - imprezy kolarskiej włączonej do mistrzostw Polski, co zwiększa rangę imprezy i tym samym wpływa na frekwencję. Wyścigi rozegrane zostaną na dwukilometrowej pętli w kilku różnych kategoriach wiekowych męskich i żeńskich. Wydarzenie potrwa do około godziny 14.

Od godziny 10 mieszkańcy naszego miasta będą mogli również wziąć udział w rodzinnym spacerze śladami tyskiego street artu. Wycieczka rozpocznie się pod Halą Sportową przy alei Piłsudskiego 20, a zakończy na placu pod „Żyrafą”. Każdy z uczestników otrzyma specjalną mapę, na której oznaczone są tyskie mozaikowe skarby. Ponadto będzie można poznać wiele ciekawostek na temat wybranych obiektów oraz założeń urbanistycznych miasta. Spacer potrwa około dwóch godzin.

Dla tych, którym bliższy sercu jest sport niż sztuka, godną polecenia atrakcją jest zwiedzanie  niedostępnych na co dzień zakamarków Stadionu Miejskiego. Od godziny 11, w trakcie spaceru z przewodnikiem, będzie możliwość zobaczenia szatni zawodników, w których przebywali niedawno uczestnicy młodzieżowych mistrzostw świata, strefy VIP czy sali konferencyjnej. Na zakończenie wycieczki, w Tyskiej Galerii Sportu na uczestników będą czekały najważniejsze eksponaty związane z tyskim sportem oraz masa ciekawostek. Zbiórka odbędzie się pod wejściem głównym na stadion od ulicy Baziowej.

Później warto udać się na obiad i nieco wypocząć, by na godzinę 16 być gotowym na Festyn Rodzinny na Wartogłowcu. Przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 (ul. Cmentarna 54) na dzieci będą czekały animacje, dmuchańce, eurobungee, malowanie buziek czy balonowe zoo, a na dorosłych Kabaret 44-200 i zabawa taneczna. Festyn zorganizowany będzie w ramach budżetu partycypacyjnego.

Miłośników fotografowania i pięknych zdjęć zapraszamy z kolei od godziny 19 na fotopiknik w ogrodzie Miejskiego Centrum Kultury. Podczas plenerowego slideshow pokazane zostaną najlepsze zdjęcia wykonane przez członków Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego w ostatnim czasie. Spotkanie zainaugurują rozmowy o pasji tyszan oraz mały poczęstunek. Poznamy historię TTFu, który istnieje od 2013 roku oraz dowiemy się kto właśnie został honorowym członkiem stowarzyszenia. Będzie fotograficznie, muzycznie i pysznie. 

W niedzielę o godzinie 11 na dziedzińcu Teatru Małego odbędzie się Poranek Muzyczny. To klimatyczny koncert, pełen muzycznych kontrastów, podczas którego muzycy wykonują zróżnicowane co do charakteru i stylistyki kompozycje mistrzów muzyki klasycznej oraz utwory twórców XX-wiecznych, reprezentujących różne nurty stylistyczne. Natomiast popołudniu, ponownie w ramach Budżetu Partycypacyjnego, na placu Bacewicz odbędzie się festyn „Bezpieczne wakacje na Balbinie”. Na wszystkich odwiedzających Balbinę w niedzielne od godziny 17 czekać będą animacje i zabawy dla dzieci, dmuchańce, pokaz pierwszej pomocy i bezpieczeństwa na drodze, praktyczne porady montażu fotelików dziecięcych, wyposażenia rowerowego oraz występ Kasi i Boogiego.

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W poniedziałek, 23 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach uruchomione zostanie specjalne stanowisko, gdzie zarówno pracodawcy, jak i cudzoziemcy mogą zasięgać informacji dotyczących praw i obowiązków związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców.

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Już po raz kolejny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Miasta Tychy dotyczącego depresji oraz programu skierowanego do pełnoletnich kobiet o propagowaniu zdrowego stylu życia.

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

W niedzielę 22 września odbędzie się wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Ulica Grota - Roweckiego od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu. Z kolei z Placu św. Anny ruszy pierwsza wycieczka Tyskim Szlakiem Spacerowym.

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Kolejny raz Tychy dołączyły do grona europejskich miast promujących ekologiczny, zrównoważony transport. Sprawdź rozkład jazdy linii specjalnej nr 390 podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach (22 września).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×