Miasto

22 października 2009, 14:50:6

28 października o godz. 13.00 w auli Wyższej Szkoły Zarządzania i Nauk Społecznych w Tychach przy al. Niepodległości 32.odbędzie się pokaz filmu „Z nich jesteśmy dumni”. Jest to opowieść o trzech niezwykłych tyszankach, dla których niepełnosprawność nigdy nie była ograniczeniem, ale wyzwaniem. Opowieść o życiowej odwadze i bezkompromisowości w dążeniu do realizacji własnych marzeń i pasji. Film powstał w ramach projektu o tym samym tytule co film, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Kampania „Z nich jesteśmy dumni” miała na celu zwrócenie uwagi społeczeństwa na problemy osób niepełnosprawnych oraz przełamanie stereotypowego wizerunku tych osób, często uważanych za biernych i niezaradnych. Działania informacyjne prowadzone podczas całej akcji miały zachęcić pracodawców do zatrudniania osób niepełnosprawnych, a niepełnosprawnych do zwiększenia aktywności społecznej i zawodowej.

Film Radosława Kaźmierczaka przedstawia sylwetki trzech tyszanek, które pomimo niepełnosprawności prowadzą aktywny tryb życia, spełniają się zawodowo i społecznie. Bohaterki filmu to:

- Magdalena Kulus, doktorantka na Wydziale Filologii Uniwersytetu Śląskiego, autorka blogu blondyniblondyna.blox.pl, który w 2007 roku został nagrodzony w konkursie „Blog roku” organizowanym przez Onet.pl

- Karolina Hamer, niepełnosprawna pływaczka i olimpijka, która na swoim koncie posiada wiele medali zdobytych na zawodach rangi krajowej i międzynarodowej, działaczka na rzecz propagowania sportu niepełnosprawnych

oraz

- Joanna Bierońska, absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego, znana tyska rehabilitantka, licencjonowana terapeutka Międzynarodowego Instytutu McKenziego. 
 

Wstęp na premierowy pokaz jest bezpłatny. Ilość miejsc ograniczona.

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Kolejne punkty dźwiękowe dla niewidomych w Tychach

Pierwsze w Tychach specjalne znaczniki Totupoint ułatwiające poruszanie się po mieście osobom niewidomym pojawiły się w ubiegłym roku. Wkrótce zostanie zamontowanych kolejnych 17 takich punktów. W sumie będzie ich już 52.

Porozumienie dla zielonej energii

Porozumienie dla zielonej energii

W siedzibie RCGW podpisano porozumienie o utworzeniu Tyskiego Klastra Energii. Dzięki inicjatywie powstaną m.in. nowe źródła energii odnawialnej. Do klastra w pierwszej fazie przystąpiło 20 podmiotów.

"Pod biało-czerwoną"

"Pod biało-czerwoną"

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”. Zakłada on sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce, której mieszkańcy dołączą do projektu. Inicjatywa zakupu masztu i flagi zależeć będzie od mieszkańców.

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Szkoły średnie w Tychach od dziś pracują w trybie hybrydowym

Od poniedziałku, 19 października, szkoły średnie z miast i powiatów w żółtej strefie ( m.in. Tychy) przeszły na nauczanie hybrydowe: częściowo w budynku, częściowo w domu. W Tychach dotyczy to 9 szkół do których uczęszcza ponad 4400 uczniów.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×