Miasto

28 czerwca 2019, 13:17:57

Tyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe i gimnazja bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminach, których wyniki poznaliśmy kilka dni temu. Średnia jaką uzyskali była wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Pusta klasa w szkole Autor: Michał Janusiński

Średnia ósmoklasistów z Tychów na egzaminie z języka polskiego wyniosła 67,10 %, w Polsce - 63% , a w woj. śląskim 64,12 %. Z matematyką uczniowie poradzili sobie nieco gorzej uzyskując w Tychach wynik: 47,80%, co i tak daje wyższą średnią niż średnia krajowa: 45% i na śląsku: 44,74%.  Z języka angielskiego średnia w Tychach wyniosła: 65,94%, w województwie: 60,23%, a średnia ogólnopolska: 59%. 

W gimnazjach natomiast średnia z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie wyniosła w Tychach 60,39%, na śląsku: 58,32%, a średnia ogólnopolska z tego przedmiotu to 59%. Język polski tyscy gimnazjaliści napisali na 64,58% ( średnia w kraju to 63%, a w na śląsku nieznacznie wyżej: 63,39%). Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej patrząc na uzyskane wyniki okazał się dla uczniów trudniejszy. W Tychach średnia wyniosła 45,17%, w skali kraju 43%, a na Śląsku 41,3%. Z przedmiotów przyrodniczych wyniki są bardzo zbliżone: Tychy (49,87%), Śląsk (48,58%), Polska (49%). Najlepiej gimnazjaliści poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym - w Tychach uzyskując wynik  73,44 %, w skali województwa 69,19 %, a w skali Polski : 68%.

- Tak dobre wyniki to nagroda za ciężką pracę tyskich uczniów - chciałbym im serdecznie pogratulować! To także sukces tyskich szkół i zaangażowanych w edukację młodego pokolenia nauczycieli oraz dowód na to, dobrze wypełniają powierzone im zadania - mówi  Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

Znaczniki dla niewidomych i słabowidzących

W Tychach zainstalowano 27 znaczników Totupoint, które pomagają osobom z dysfunkcją wzroku w poruszaniu się. Znajdują się one w najważniejszych punktach miasta, wybranych przez samych zainteresowanych.

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Aktywniejsi, bezpieczniejsi

Straż Miejska zaprasza panie z Tychów i okolic na kurs samoobrony, który od 9 listopada będzie się odbywał w każdą sobotę od godziny 11:00 do 13:00 w hali sportowej Klubu Sportowego Gwardia Tychy przy ulicy Wejchertów 20. Udział w kursie jest bezpłatny.

Autobusem na Perłę Paprocan

Autobusem na Perłę Paprocan

20 października w Tychach odbędzie się XXXII Perła Paprocan. Zawodnicy biorący udział w imprezie oraz wszyscy, którzy chcą im kibicować mogą skorzystać z bezpłatnych przejazdów liniami autobusowymi S17 i S18. W poprzedniej edycji biegu wzięło udział ponad 1000 biegaczy!

E-aktywni mieszkańcy

E-aktywni mieszkańcy

Gmina Miasta Tychy wraz z Partnerem Fundacją Wspierania Zrównoważonego Rozwoju realizują projekt grantowy w ramach "E-AKTYWNI MIESZKAŃCY WOJEWÓDZTWA ŚLĄSKIEGO I OPOLSKIEGO".

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×