Miasto

28 czerwca 2019, 13:17:57

Tyscy uczniowie kończący szkoły podstawowe i gimnazja bardzo dobrze poradzili sobie na egzaminach, których wyniki poznaliśmy kilka dni temu. Średnia jaką uzyskali była wyższa od średniej krajowej i wojewódzkiej.

Pusta klasa w szkole Autor: Michał Janusiński

Średnia ósmoklasistów z Tychów na egzaminie z języka polskiego wyniosła 67,10 %, w Polsce - 63% , a w woj. śląskim 64,12 %. Z matematyką uczniowie poradzili sobie nieco gorzej uzyskując w Tychach wynik: 47,80%, co i tak daje wyższą średnią niż średnia krajowa: 45% i na śląsku: 44,74%.  Z języka angielskiego średnia w Tychach wyniosła: 65,94%, w województwie: 60,23%, a średnia ogólnopolska: 59%. 

W gimnazjach natomiast średnia z egzaminu z wiedzy o społeczeństwie wyniosła w Tychach 60,39%, na śląsku: 58,32%, a średnia ogólnopolska z tego przedmiotu to 59%. Język polski tyscy gimnazjaliści napisali na 64,58% ( średnia w kraju to 63%, a w na śląsku nieznacznie wyżej: 63,39%). Egzamin z części matematyczno-przyrodniczej patrząc na uzyskane wyniki okazał się dla uczniów trudniejszy. W Tychach średnia wyniosła 45,17%, w skali kraju 43%, a na Śląsku 41,3%. Z przedmiotów przyrodniczych wyniki są bardzo zbliżone: Tychy (49,87%), Śląsk (48,58%), Polska (49%). Najlepiej gimnazjaliści poradzili sobie z językiem angielskim na poziomie podstawowym - w Tychach uzyskując wynik  73,44 %, w skali województwa 69,19 %, a w skali Polski : 68%.

- Tak dobre wyniki to nagroda za ciężką pracę tyskich uczniów - chciałbym im serdecznie pogratulować! To także sukces tyskich szkół i zaangażowanych w edukację młodego pokolenia nauczycieli oraz dowód na to, dobrze wypełniają powierzone im zadania - mówi  Maciej Gramatyka - z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×