Kultura

21 października 2009, 13:44:55

O tym jak budowano Nowe Tychy i jak zmieniało się nasze miasto będzie można się dowiedzieć na pokazie filmów archiwalnych w Muzeum Miejskim w Tychach czwartek, 29 października o godz. 17.00.

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na pokaz filmów archiwalnych. Podczas prezentacji wyświetlone zostaną:

- fragmenty Polskich Kronik Filmowych przedstawiające budowę Nowych Tychów (czas trwania ok. 7 min.)

- „Monografia miasta. Miasto, które nie chciało być sypialnią”, film w całości poświęcony Tychom, 1973 r. (czas trwania ok. 30 min.)

- „Tradycja FSM”, film pokazujący pracę w tyskiej Fabryce Samochodów Małolitrażowych, 1976 r. (czas trwania ok. 4 min.)

Prezentowane filmy pochodzą z Archiwum Filmoteki Narodowej w Warszawie oraz
z Archiwum Telewizji Katowice.

Wstęp na pokaz filmów jest bezpłatny.

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×