Miasto

21 października 2009, 10:46:55

Jeszcze do końca tygodnia można zgłaszać się do tyskiego Hospicjum i zostać wolontariuszem podczas X jubileuszowej publicznej zbiórki pieniędzy na rzecz budowy Domu Hospicyjnego w Tychach.

Kwesta będzie się odbywać od 31 października do 1 listopada 2009 r. w godzinach od 8:00 do 16:00 przy bramach cmentarzy w Świerczyńcu oraz w Tychach - Wartogłowcu. Wolontariusze będą mieli identyfikatory oraz puszki z plombą. Siedziba kwesty będzie mieściła się w Szkole Podstawowej nr 8 w Tychach - Wartogłowcu. Serdecznie zapraszamy do udziału w kweście. Dochód ze zbiórki zostanie przekazany na budowę stacjonarnego Domu Hospicyjnego w Tychach.

Osoby zainteresowane powinny dostarczyć do Hospicjum do końca tygodnia (do piątku, 23 października) zdjęcia legitymacyjnego i podanie podstawowych danych. Osoby niepełnoletnie mające nie mniej niż 16 lat mogą kwestować za pisemnym zezwoleniem rodziców bądź prawnych opiekunów. Osoby poniżej 16 roku życia tylko z pełnoletnim opiekunem. Podczas kwesty zapewnione jest wyżywienie, napoje i ciepły posiłek dla kwestujących wolontariuszy. Osoby zainteresowane otrzymają podziękowanie za udział w kweście. Informacje na ten temat udziela Pani Ilona Słomian w siedzibie Hospicjum w Tychach przy ulicy Nałkowskiej 19 codziennie w godzinach od 9:00 do 15:00 a we wtorki i czwartki od 15:30 do 18:00 oraz pod numerem telefonu (32) 218-10-13.

 

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×