Miasto

12 czerwca 2019, 9:0:0

Bezpłatne porady dietetyczne, instruktaż udzielania pierwszej pomocy, badania słuchu, stóp, wzroku czy nauka samobadania piersi – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekały na mieszkańców naszego miast z okazji Dnia Zdrowia.

16 czerwca od godziny 14:00 do 18:00 na placu Baczyńskiego odbędzie się impreza promująca zdrowie wśród tyszan. Oprócz wspomnianych atrakcji, mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatne porady antynikotynowe oraz w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnościami, testy na obecność przeciwciał anty-HCV, przesiewowe, pomiary ciśnienia krwi, ćwiczenia usprawniające motorykę małą dla dzieci czy ćwiczenia profilaktyczne z użyciem narkogogli i alkogogli.

Podczas Dnia Zdrowia odbędą się również prezentacje nowoczesnej karetki pogotowia, szkoły rodzenia, oferty ortodontycznej oraz aparatów ortodontycznych, higieny rąk w podróży, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego, wystawa dzieł artystów i rzeźbiarzy, a także konkursy dla dzieci i dorosłych oraz  zajęcia plastyczne z dziećmi.

Załączniki

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed możliwym występowaniem burz - miejscami burz z gradem w województwie śląskim. Ostrzeżenie obowiązuje od popołudnia 19 sierpnia do godzin porannych 20 sierpnia br.

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

Wakacyjne remonty w tyskich placówkach

W szkołach nie ma dzieci, ale ruch i wrzawa jak podczas roku szkolnego, tyle że uczniów zastąpili budowlańcy, malarze i tynkarze. W kilkunastu szkołach na terenie miasta trwają wakacyjne remonty. Miasto w tym roku przeznaczyło na wakacyjne remonty placówek ponad 10,5 miliona złotych.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×