Miasto

12 czerwca 2019, 9:0:0

Bezpłatne porady dietetyczne, instruktaż udzielania pierwszej pomocy, badania słuchu, stóp, wzroku czy nauka samobadania piersi – to tylko niektóre z atrakcji, które będą czekały na mieszkańców naszego miast z okazji Dnia Zdrowia.

16 czerwca od godziny 14:00 do 18:00 na placu Baczyńskiego odbędzie się impreza promująca zdrowie wśród tyszan. Oprócz wspomnianych atrakcji, mieszkańcy mogą liczyć na bezpłatne porady antynikotynowe oraz w zakresie pomocy osobom z niepełnosprawnościami, testy na obecność przeciwciał anty-HCV, przesiewowe, pomiary ciśnienia krwi, ćwiczenia usprawniające motorykę małą dla dzieci czy ćwiczenia profilaktyczne z użyciem narkogogli i alkogogli.

Podczas Dnia Zdrowia odbędą się również prezentacje nowoczesnej karetki pogotowia, szkoły rodzenia, oferty ortodontycznej oraz aparatów ortodontycznych, higieny rąk w podróży, pokazy sprzętu rehabilitacyjnego, wystawa dzieł artystów i rzeźbiarzy, a także konkursy dla dzieci i dorosłych oraz  zajęcia plastyczne z dziećmi.

Załączniki

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna wraz z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach zapraszają przedsiębiorców na spotkanie on-line „Wzmocnienie MŚP w czasie COVID-19”.

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

Otwarcie szkół w Tychach od 1 czerwca

W poniedziałek, 1 czerwca w Tychach zostaną uruchomione klasy I-III w szkołach podstawowych (zajęcia opiekuńczo-wychowawcze). Będą odbywały się także konsultacje dla pozostałych uczniów zarówno szkół podstawowych, jak i szkół ponadpodstawowych.

Renowacja zabytkowego krzyża

Renowacja zabytkowego krzyża

W środę, 27 maja został zdemontowany zabytkowy krzyż znajdujący się przy ulicy Oświęcimskiej w Tychach. Pochodzący z 1876 roku krzyż jest wpisany do rejestru zabytków województwa śląskiego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×