Miasto

13 października 2009, 11:52:26

Tyskie Gimnazjum nr 7 włączyło się w organizację I Memoriału im. Agaty Mróz-Olszewskiej, który odbędzie się 17-18 października 2009 r. w katowickim Spodku.

Uczniowie gimnazjum, pierwszego i jedynego w Polsce, które nosi imię Agaty Mróz – Olszewskiej, przygotowali spektakl poetycko - muzyczny, który w swoim przesłaniu propaguje ideę krwiodawstwa.

- Fragmenty wierszy, piosenek, elementy tańca i pantomimy są przeplatane z informacjami biograficznymi z życia pani Agaty. Młodzi aktorzy pokażą jaki wpływ ma choroba na życie i losy każdego człowieka i jego rodziny – mówi Katarzyna Pyrak – Krzysztoń dyrektor Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Autorki scenariusza sztuki to Jolanta Badura, wychowawca świetlicy i opiekun koła teatralnego oraz Barbara Orzechowska i Danuta Stach, nauczycielki języka polskiego.

- Poprzez tę sztukę, młodzież „da innym cząstkę siebie”. Tak brzmi hasło memoriału – dodaje dyrektor Pyrak – Krzysztoń.

Gimnazjum włączyło się do akcji m.in. dzięki inicjatywie pana Jacka Olszewskiego, męża pani Agaty, prezesa Fundacji Przeciwko Leukemii im. Agaty Mróz-Olszewskiej.

Spektakl zostanie przedstawiony w Hali Widowiskowo – Sportowej Spodek 17 października i będzie jednym z kilku punktów programu dwudniowej imprezy charytatywnej, propagującej idee krwiodawstwa i krwiolecznictwa.

Do głównych atrakcji odbywających się podczas Memoriału można zaliczyć mecze siatkarskie, które rozegrają drużyny BKS Aluprof Bielsko – Biała z Palma Volley Mallorca oraz MKS Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna z ZOK Rijeka, a także mecz pokazowy gwiazd polskiej siatkówki kobiet i koncerty gwiazd: Mezo, Kasi Wilk, zespołu PIN i Eweliny Flinty. Bilety w cenie 25 i 40 złotych do nabycia na stronie http://www.kupbilet.pl/ i w punktach sprzedaży obsługujących kupbilet.pl.

Cały dochód z Memoriału trafi do Katowickiego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach.
 
Honorowy patronat nad Memoriałem objęły panie: Maria Kaczyńska, Jolanta Kwaśniewska, Danuta Wałęsa.
 
Więcej informacji o Memoriale i punktach sprzedaży biletów na stronie: http://www.memorialagaty.pl/ oraz pod nr Tel. 032317 14 26 (Aleksandra Dera, z biura organizatorów Memoriału);
 

O samej sztuce: pani Katarzyna Pyrak – Krzysztoń, Gimnazjum nr 7- 032219 77 86.

 

Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×