30 maja 2019 11:26

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Tyscy kajakarze wystąpili w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wolsztynie w konkurencji K2 młodzików. Zawodnicy MOSM Tychy okazali się bezkonkurencyjni na dystansie 5 kilometrów. Dwa złote medale – na dystansie 200 metrów i 500 metrów, zdobyła również Anna Mielnik, wychowanka MOSM Tychy, uczęszczająca obecnie do SMS w Wałczu. Natomiast z Mistrzostw Miasta Opole tyscy kajakarze wrócili z 11 medalami, w tym z dwoma złotymi.

Złoty medal na Ogólnopolskiego Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył także Bartek Rośkowicz. W finale kategorii muszej (do 52 kilogramów) tyszanin pokonał Akhmeda Debizova z zespołu BKS Tiger Łomża, stosunkiem punktów 4:1.

Dobrą postawę i wyniki kontynuują również tyscy lekkoatleci. Podczas Mistrzostw Śląska Karina Sofińska zdobyła złote medale w skoku w dal oraz w trójskoku w kategorii U-20, a Oliwia Ślusarczyk była najlepsza w skoku w dal w kategorii juniorem młodszych.