Sport

30 maja 2019, 11:26:36

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Zdjęcie bieżni lekkoatletycznej Autor: Michał Janusiński

Tyscy kajakarze wystąpili w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wolsztynie w konkurencji K2 młodzików. Zawodnicy MOSM Tychy okazali się bezkonkurencyjni na dystansie 5 kilometrów. Dwa złote medale – na dystansie 200 metrów i 500 metrów, zdobyła również Anna Mielnik, wychowanka MOSM Tychy, uczęszczająca obecnie do SMS w Wałczu. Natomiast z Mistrzostw Miasta Opole tyscy kajakarze wrócili z 11 medalami, w tym z dwoma złotymi.

Złoty medal na Ogólnopolskiego Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył także Bartek Rośkowicz. W finale kategorii muszej (do 52 kilogramów) tyszanin pokonał Akhmeda Debizova z zespołu BKS Tiger Łomża, stosunkiem punktów 4:1.

Dobrą postawę i wyniki kontynuują również tyscy lekkoatleci. Podczas Mistrzostw Śląska Karina Sofińska zdobyła złote medale w skoku w dal oraz w trójskoku w kategorii U-20, a Oliwia Ślusarczyk była najlepsza w skoku w dal w kategorii juniorem młodszych.

Wiadukt przy Straży Pożarnej od piątku zamknięty

Wiadukt przy Straży Pożarnej od piątku zamknięty

W piątek, 20 września rusza remont w rejonie węzła drogowego ul. Beskidzkiej z al. Niepodległości. Góra obiektu (ciąg główny DK1) zostanie zamknięta dla ruchu, a to oznacza, przejazd możliwy będzie wyłącznie dołem - z wykorzystaniem łącznic.

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS: szkolenie „Pracuję/zatrudniam legalnie” i debata - 25.09.2019 r.

Tydzień Przedsiębiorcy w ZUS: szkolenie „Pracuję/zatrudniam legalnie” i debata - 25.09.2019 r.

„Pracuję/zatrudniam legalnie – mam z tego tytułu świadczenia”, to seminarium dla przedsiębiorców, które odbędzie się 25 września w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Tychach przy ul. gen. de Gaulle’a 16 (sala szkoleniowa).

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który może występować na terenie województwa śląskiego od godziny 19:00 17 września do godzin porannych 18 września.

Oddaj głos na wybrany projekt

Oddaj głos na wybrany projekt

Tylko do 20 września można głosować na projekty złożone w ramach VI edycji tyskiego budżetu obywatelskiego. Tyszanie jak co roku w bezpośrednim głosowaniu zdecydują na co wydać 5 milionów złotych.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×