Sport

30 maja 2019, 11:26:36

W ostatnich dniach młodzi sportowcy z Tychów odnieśli znaczące sukcesy na szczeblu krajowym i wojewódzkim. Mistrzami Polski w kajakarstwie zostali Wojciech Mielnik i Konrad Gawor, a podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży złoto zdobył Bartłomiej Rośkowicz.

Zdjęcie bieżni lekkoatletycznej Autor: Michał Janusiński

Tyscy kajakarze wystąpili w Długodystansowych Mistrzostwach Polski w Wolsztynie w konkurencji K2 młodzików. Zawodnicy MOSM Tychy okazali się bezkonkurencyjni na dystansie 5 kilometrów. Dwa złote medale – na dystansie 200 metrów i 500 metrów, zdobyła również Anna Mielnik, wychowanka MOSM Tychy, uczęszczająca obecnie do SMS w Wałczu. Natomiast z Mistrzostw Miasta Opole tyscy kajakarze wrócili z 11 medalami, w tym z dwoma złotymi.

Złoty medal na Ogólnopolskiego Olimpiadzie Młodzieży w Ostrowcu Świętokrzyskim zdobył także Bartek Rośkowicz. W finale kategorii muszej (do 52 kilogramów) tyszanin pokonał Akhmeda Debizova z zespołu BKS Tiger Łomża, stosunkiem punktów 4:1.

Dobrą postawę i wyniki kontynuują również tyscy lekkoatleci. Podczas Mistrzostw Śląska Karina Sofińska zdobyła złote medale w skoku w dal oraz w trójskoku w kategorii U-20, a Oliwia Ślusarczyk była najlepsza w skoku w dal w kategorii juniorem młodszych.

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady śniegu

Ostrzeżenie meteorologiczne - intensywne opady śniegu

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie ostrzega przed intensywnymi opadami śniegu, zawiejami i zamieciami śnieżnymi, które mogą występować na terenie województwa śląskiego od 27 do 29 lutego br.

Nowe bilety już są. Od niedzieli inne ceny w komunikacji miejskiej

Nowe bilety już są. Od niedzieli inne ceny w komunikacji miejskiej

1 marca zacznie obowiązywać nowa Taryfa przewozu osób i bagażu w komunikacji zbiorowej Zarządu Transportu Metropolitalnego. Większość biletów będzie tańsza lub ich ceny się nie zmienią. Podrożeją jedynie jednorazowe bilety papierowe, które będą wyglądać zgoła inaczej niż obecnie.

Koronawirus - komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Koronawirus - komunikat Głównego Inspektoratu Sanitarnego

Zachęcamy do zapoznania się z komunikatami Głównego Inspektoratu Sanitarnego dot. koronawirusa SARS-Cov-2.

Zielona ławeczka dla tyszan

Zielona ławeczka dla tyszan

Trwa ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców. Projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, mini-ogrody z ławeczką.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×