Miasto

24 maja 2019, 8:30:22

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

Wypełniony po brzegi kibicami Stadion Miejski w Tychach

W Tychach zagrają reprezentacje Argentyny, Ukrainy, USA, Nigerii, RPA, Korei Południowej, Kataru oraz drużyny, które zakwalifikują się do 1/8 finału i ćwierćfinału tej prestiżowej imprezy. Stadion jest już gotowy na przyjęcie najlepszych młodych piłkarzy świata, na miejscu od kilku dni pracują także przedstawiciele FIFA i PZPN.

Na Stadionie Miejskim w Tychach rozegranych będzie sześć spotkań grupowych i dwa mecze fazy pucharowej (mecz 1/8 finału oraz ćwierćfinał). Najczęściej tyscy kibice zobaczą w akcji młodych zawodników z Kataru, którzy na tyskim stadionie rozegrają wszystkie trzy spotkania grupowe. Ich przeciwnikami w grupie D będą Nigeria, Ukraina i Stany Zjednoczone. Spośród meczów grupy F w Tychach zobaczymy starcia Argentyny z RPA, RPA z Koreą Południową i Korei Południowej z Argentyną. Pozostałe mecze w grupie D i F odbędą się w Bielsku-Białej.

- Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej to druga najważniejsza impreza piłkarska na świecie. Każda drużyna, która zakwalifikowała się do turnieju, reprezentuje wysoki poziom i nie znalazła się w turniejowej stawce przypadkiem, dlatego jestem pewien, że czekają nas wielkie emocje podczas każdego z ośmiu meczów rozgrywanych w Tychach. Zapraszamy fanów footballu do Tychów, by wspólnie, na stadionie przeżywać sportowe emocje - mówi Andrzej Dziuba, prezydent Tychów.

Pierwszy mecz w Tychach 24 maja – o godzinie 18.00 Katar zmierzy się z Nigerią. 25 maja o 20.30 Argentyna zagra z reprezentacją RPA. Dzień później – 27 maja o 18.00 odbędzie się mecz Kataru z Ukrainą. 28 maja o 20.30 mecz RPA- Korea Południowa. 30 maja o 20.30 Katar zmierzy się z reprezentacją Stanów Zjednoczonych, a 31 maja: Korea Południowa z Argentyną o 20:30. Na wszystkie spotkania można jeszcze kupić bilety pod adresem: FIFA.com/tickets/U20WC.

Otwarcie bram na stadion odbędzie się 2 godziny przed każdym meczem. Nad bezpieczeństwem kibiców czuwać będą wszystkie służby – policja, straż pożarna i straż miejska oraz ponad 140 wolontariuszy.

Opracowany został także w polsko-angielskiej wersji językowej „asystent kibica”, w którym można znaleźć najważniejsze informacje związane z mistrzostwami w poszczególnych miastach. Informator został zamieszczony pod linkiem: https://umtychy.pl/artykul/5606/asystent-kibica

 

BEZPŁATNA KOMUNIKACJA

Posiadacze biletów w dniu danego meczu mogą korzystać z publicznego transportu zbiorowego w Tychach (wszystkie linie) za darmo od 06:00 do 01:00 dnia następnego. W dni niemeczowe bilety normalne - jednorazowe kosztują 3,20 PLN - 20-minutowy przejazd i 3,80 PLN - 40 minutowy przejazd (szczegółowe informacje można znaleźć na stronie: www.metropoliaztm.pl). Na stadion bezpośrednio będzie można dojechać autobusami linii: 21; 75; 82; 254; 262; 273; 536; 696; Sz1; Sz4 trolejbusami linii: B; D; E i F oraz specjalnymi liniami uruchomionymi w dni meczowe: S16, S17, S18.

 

TABLICE INFORMACYJNE

W mieście pojawiły się także tablice informacyjne, które mają ułatwić przyjezdnym dotarcie na Stadion Miejski przy ul. Edukacji.

Tablice drogowskazowe informujące o sposobie dojścia i dojazdu do stadionu zostały umieszczone w centrum miasta oraz na ulicach dojazdowych: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Mikołowskiej. Wskazują kierunek zarówno dojazdu, jak i pieszego dojścia do stadionu. W sumie jest ich 29.

Tablice zostały umieszczone na ulicach: Beskidzkiej, Niepodległości, Oświęcimskiej, Mikołowskiej, Katowickiej, Starokościelnej, Budowlanych, Bielskiej, Edukacji, Wyszyńskiego, Sadowej, Bibliotecznej i Grota Roweckiego.

 

ZMIANY ORGANIZACJI RUCHU

Aby spełnić wymogi bezpieczeństwa i warunki postawione przez FIFA i PZPN, w dni meczowe od godziny 6:00 na ulicy Baziowej będzie obowiązywał zakaz parkowania. Na 6 godzin przed meczem oraz przez 2 godziny po meczu z ruchu samochodowego wyłączona będzie ulica Baziowa oraz ulica Edukacji od skrzyżowania z aleją Bielską do skrzyżowania z ulicą Grota-Roweckiego. Aby zagwarantować ochronę mieszkańców, a także kibiców, zatoki parkingowe zostaną przeznaczone dla pojazdów straży pożarnej, a zamknięte ulice ułatwią ewentualny przejazd karetek pogotowia ratunkowego. Zakaz ruchu ulicą Edukacji nie będzie dotyczył autobusów komunikacji miejskiej oraz osób upoważnionych.

 

PARKINGI

Miasto udostępni bezpłatne parkingi w dniach meczowych :

1. Parking, ul. Starokościelna – parking nad potokiem – 20 autokarów; 250 samochodów osobowych

2. Parking, ul. Sadowa – parking przy Giełdzie Kwiatowej – 150 samochodów.

3. Parking, ul. Edukacji – parking przy Pomniku Walki i Pracy – 30 autokarów;

4. Parking, al. Niepodległości – parking przy Urzędzie Miasta – 300 samochodów osobowych.

Dodatkowe:

* Parking wielopoziomowy przy dworcu PKP – 352 samochodów osobowych.

* Parking wielopoziomowy przy lodowisku (ul. Dąbrowskiego) 322 samochodów osobowych.

Wszystkie powyższe parkingi podczas turnieju będą ogólnodostępne bezpłatne, udostępnione na min. 2 godziny przed meczem.

 

DOJAZD NA STADION

Na stadion z Dworca PKP będzie można dostać się bezpośrednio autobusami linii 21, 75, 82, 273, 262, 536, 696 oraz trolejbusami linii B, D, E. Aby dostać się na obiekt, należy wysiąść na przystanku Tychy Stadion. Podróż trwa niespełna kwadrans.


JAK DOJECHAĆ DO TYCHÓW

PODRÓŻ SAMOLOTEM

Tychy mają świetne połączenie drogowe z lotniskiem w Pyrzowicach – dojazd drogą ekspresową S1, a także z lotniskiem w Balicach – dojazd drogą ekspresową S1, a następnie autostradą A4. Oba porty lotnicze oddalone są od miasta o zaledwie 45 minut drogi.

DOJAZD SAMOCHODEM

Miasto Tychy położone jest w pobliżu tras o krajowym i europejskim znaczeniu. Kilkanaście kilometrów na północ od miasta biegnie autostrada A4 ze Zgorzelca (granica polsko-niemiecka) przez Wrocław, Katowice do Krakowa, a następnie do granicy z Ukrainą. W odległości ok. 20 km w kierunku zachodnim biegnie autostrada A1.

DOJAZD POCIĄGIEM

Tychy posiadają doskonałe połączenie kolejowe z Katowicami. Miasto ma również sprawnie zorganizowaną komunikację miejską dzięki sieci połączeń autobusowych i trolejbusowych oraz dobrze rozwiniętej infrastrukturze drogowej.

Dworzec PKP Tychy
ul. Asnyka 1
43-100 Tychy

DOJAZD AUTOBUSEM

Do Tychów można dotrzeć także autobusem. Bezpośrednie połączenia łączą miasto z Katowicami i Krakowem, gdzie znajdują się lotniska międzynarodowe.

Dworzec PKS Tychy
ul. Asnyka 1
43-100 Tychy

Załączniki

W wakacje zostań żołnierzem

W wakacje zostań żołnierzem

Wojskowa Komenda Uzupełnień w Tychach w ramach wakacyjnej Kampanii ,,Zostań Żołnierzem Rzeczypospolitej” zachęca wszystkich zainteresowanych służbą wojskową do odwiedzenia swojego promocyjnego stoiska 13 lipca i 16 sierpnia na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Psy ze „schroniska” w Radysach trafią do Tychów

Od kilku dni media informują o skandalicznych warunkach, w jakich przebywały zwierzęta w zamkniętym już „schronisku” w Radysach. Chęć przyjęcia zwierząt zgłosiło także tyskie schronisko. Dziś rano stowarzyszenie „Pogotowie dla zwierząt”, poinformowało, że 10 psów trafi do Tychów już 3 lipca.

Trwają konsultacje

Trwają konsultacje

Od 15 czerwca do 30 września trwają konsultacje przygotowania projektu Programu Współpracy Miasta Tychy z Organizacjami Pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2021.

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Program dla seniorów na najbliższe lata przyjęty

Na czerwcowej sesji (30.06) Rada Miasta Tychy przyjęła uchwałę dotyczącą Programu Polityki Senioralnej dla miasta Tychy na lata 2020 - 2027.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×