Miasto

23 maja 2019, 9:33:55

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Zdjęcie wejścia głównego do Mediateki w Tychach Autor: Piotr Podsiadły

Pomysłodawcą projektu i organizatorem spotkania „Rozmowy PROCENTują” jest Maciej Blada – tyszanin, prezes Stowarzyszenia „Warto Inaczej”, autor książek o tematyce obyczajowej. Po powieści „Klub 70” (2017) i „Napiwek za przyjaźń” (2018) napisał nowelę: „Do DNA”, która będzie miała premierę właśnie 29 maja br. i, która może stanowić punkt wyjścia do rozmów na temat choroby alkoholowej.

Czy alkohol sam w sobie jest zły? Jakie skutki powoduje jego spożywanie? Czy wszyscy jesteśmy narażeni na chorobę alkoholową? Czy trudno jest być asertywnym? I w końcu: czy podjęcie decyzji o przestaniu picia alkoholu oznacza śmierć towarzyską? – na te i wiele innych pytań będą odpowiadać obecni na spotkaniu goście. Wśród zaproszonych ekspertów jest lekarz specjalista medycyny rodzinnej dr n. med. Piotr Blada oraz specjalista psychoterapii uzależnień mgr Mariusz Bober. Ponadto podczas spotkania będzie można porozmawiać z członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Całość wydarzenia uświetni występ duetu: „Flautino duo” –w osobach: Katarzyny Pudełko – flecistki i Joanny Kubas-Balevych, grającej na fortepianie.

Spotkanie ma charakter otwarty i stanowi okazję do ciekawego spędzenia wolnego czasu i poznania nowych ludzi. Szczególnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnień i rozwiązywania problemów z nich wynikających. Projekt jest dofinansowany m.in. z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem zastępcy Prezydenta Miasta Tychy - Macieja Gramatyki.

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W Tychach rusza punkt konsultacyjny dla cudzoziemców

W poniedziałek, 23 września br. w Powiatowym Urzędzie Pracy w Tychach uruchomione zostanie specjalne stanowisko, gdzie zarówno pracodawcy, jak i cudzoziemcy mogą zasięgać informacji dotyczących praw i obowiązków związanych z legalnym zatrudnianiem cudzoziemców.

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Spotkania, porady, szczepienia - ruszają kolejne miejskie programy profilaktyczne

Już po raz kolejny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez w Tychach rozpoczyna realizację projektu finansowanego ze środków Miasta Tychy dotyczącego depresji oraz programu skierowanego do pełnoletnich kobiet o propagowaniu zdrowego stylu życia.

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

Finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu - Dzień bez Samochodu w Tychach

W niedzielę 22 września odbędzie się wielki finał Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Bezpłatna linia autobusowa nr 390 na obchody Dnia bez Samochodu

Kolejny raz Tychy dołączyły do grona europejskich miast promujących ekologiczny, zrównoważony transport. Sprawdź rozkład jazdy linii specjalnej nr 390 podczas Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach (22 września).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×