Miasto

23 maja 2019, 9:33:55

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Pomysłodawcą projektu i organizatorem spotkania „Rozmowy PROCENTują” jest Maciej Blada – tyszanin, prezes Stowarzyszenia „Warto Inaczej”, autor książek o tematyce obyczajowej. Po powieści „Klub 70” (2017) i „Napiwek za przyjaźń” (2018) napisał nowelę: „Do DNA”, która będzie miała premierę właśnie 29 maja br. i, która może stanowić punkt wyjścia do rozmów na temat choroby alkoholowej.

Czy alkohol sam w sobie jest zły? Jakie skutki powoduje jego spożywanie? Czy wszyscy jesteśmy narażeni na chorobę alkoholową? Czy trudno jest być asertywnym? I w końcu: czy podjęcie decyzji o przestaniu picia alkoholu oznacza śmierć towarzyską? – na te i wiele innych pytań będą odpowiadać obecni na spotkaniu goście. Wśród zaproszonych ekspertów jest lekarz specjalista medycyny rodzinnej dr n. med. Piotr Blada oraz specjalista psychoterapii uzależnień mgr Mariusz Bober. Ponadto podczas spotkania będzie można porozmawiać z członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny. Całość wydarzenia uświetni występ duetu: „Flautino duo” –w osobach: Katarzyny Pudełko – flecistki i Joanny Kubas-Balevych, grającej na fortepianie.

Spotkanie ma charakter otwarty i stanowi okazję do ciekawego spędzenia wolnego czasu i poznania nowych ludzi. Szczególnie zapraszamy wszystkich zainteresowanych problematyką uzależnień i rozwiązywania problemów z nich wynikających. Projekt jest dofinansowany m.in. z Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Wydarzenie odbywa się pod honorowym patronatem zastępcy Prezydenta Miasta Tychy - Macieja Gramatyki.

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Od 4 marca do 19 czerwca ponad 1100 tyskich drugoklasistów uczestniczyło w lekcjach pływania w Wodnym Parku Tychy. Wiadomo już, że od września zajęcia będą kontynuowane.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Prezydent Miasta Tychy zaprasza mieszkańców do konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków w Tychach - Etap I

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić 19 czerwca br. w Tychach.

Kina pod chmurką w Tychach

Kina pod chmurką w Tychach

Relaks i chwila odprężenia przy dobrym kinie, w miły towarzystwie, po upalnym i męczącym dniu? W najbliższych dniach w Tychach odbędą się dwa plenerowe pokazy filmowe, podczas których na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×