Kultura

9 października 2009, 21:30:36

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spotkania i prelekcje

17 października Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na „Sobotę z przewodnikiem”. O godz. 11.00 oraz o 13.00 będzie można zwiedzić wystawę „Święty Franciszek w sztuce. W 800. rocznicę powstania zakonu franciszkańskiego” z przewodnikiem – kuratorem wystawy Jackiem Dębskim, kustoszem Działu Sztuki tyskiego muzeum. Jacek Dębski będzie oprowadzał po wystawie w każdą sobotę za wyjątkiem 31 października.
Muzeum zaprasza więc: 24 października, 7, 14, 21 i 28 listopada - zawsze o godz. 11.00 oraz o 13.00.
Wstęp wolny.
Grupy zorganizowane proszone są o uprzednie zgłoszenie telefoniczne, tel. (0 32) 327 18 23.
 
7 listopada o godz. 12.00 w muzeum odbędzie się spotkanie z o. dr. Andrzejem Zającem z klasztoru franciszkanów w Krakowie, który wygłosi prelekcję „Ikonografia stygmatów św. Franciszka”.
Wstęp na spotkanie jest wolny.
Tego dnia oprowadzanie po wystawie odbędzie się tylko o godz. 11.00.
 
19 listopada, o godz. 17.00, w ramach Popołudni Czwartkowych, odbędzie się spotkanie z o. dr. Franciszkiem Solarzem, który wygłosi wykład „Zabytki klasztoru franciszkanów w Krakowie”. Spotkanie połączone zostanie z promocją albumu „Krakowscy Franciszkanie”.
Wstęp wolny.
Opieka w demencji – szkolenia

Opieka w demencji – szkolenia

Miasto Tychy po raz pierwszy organizuje bezpłatne szkolenia dla osób opiekujących się osobami chorymi na demencję. W trakcie szkoleń organizator zapewnia w razie potrzeby opiekę nad osobami chorymi.

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

„Srebrna linia” dla tyskich seniorów

22 września w Tychach startuje projekt pn. „SREBRNA LINIA”, którego celem jest kompleksowe wspieranie seniorów i zapobieganie ich wykluczeniu. Na Srebrnej Linii dyżurować będą specjaliści m.in. psychologowie, informatycy czy osoby zorientowane w bieżących wydarzeniach miejskich.

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Rusza III edycja Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego

Uczniowie szkół ponadpodstawowych w Tychach mogą zgłaszać swoje projekty do trzeciej edycji Młodzieżowego Budżetu Obywatelskiego.

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Kręć kilometry i walcz o nagrody!

Lubisz rowerowe wyprawy? Jeździsz na rowerze dla zdrowia lub traktujesz go jako główny środek transportu? Kręć kilometry w walce o tytuł Rowerowej Stolicy Polski i wygraj jedną z trzech głównych nagród!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×