Miasto

2 maja 2019, 16:45:44

Wczoraj na placu Baczyńskiego tyszanie świętowali 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Po odśpiewaniu „Ody do radości” przez mieszkańców wspólnie z katowickim Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego, rozpoczęły się animacje dla dzieci.

Podczas imprezy szczudlarze rozdali 1000 balonów z helem, chorągiewki oraz teksty hymnu Unii Europejskiej, który wspólnie został odśpiewany przez mieszkańców z zaproszonym na to wydarzenie Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Później na dzieci czekało wspólne wykonywanie prac rysunkowych i plastycznych, zabawa klockami lego, oglądanie wystawy fotograficznej, pozowanie do zdjęć w fotobudce, gry i zabawy z animatorami, a także wspólne malowanie tego, co marzy nam się w Tychach. Czy za kolejne 15 lat, dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej, marzenia mieszkańców uda się spełnić? Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii ze świętowania.

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×