Miasto

2 maja 2019, 16:45:44

Wczoraj na placu Baczyńskiego tyszanie świętowali 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Po odśpiewaniu „Ody do radości” przez mieszkańców wspólnie z katowickim Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego, rozpoczęły się animacje dla dzieci.

Obchody wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, 2019, Plac Baczyńskiego

Podczas imprezy szczudlarze rozdali 1000 balonów z helem, chorągiewki oraz teksty hymnu Unii Europejskiej, który wspólnie został odśpiewany przez mieszkańców z zaproszonym na to wydarzenie Chórem Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Później na dzieci czekało wspólne wykonywanie prac rysunkowych i plastycznych, zabawa klockami lego, oglądanie wystawy fotograficznej, pozowanie do zdjęć w fotobudce, gry i zabawy z animatorami, a także wspólne malowanie tego, co marzy nam się w Tychach. Czy za kolejne 15 lat, dzięki członkostwu Polski w Unii Europejskiej, marzenia mieszkańców uda się spełnić? Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii ze świętowania.

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami, które wystąpić mogą w województwie śląskim od południa 12 sierpnia do godzin porannych 13 sierpnia br.

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

W Tychach powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). W czwartek, 8 sierpnia, podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×