Miasto

11 kwietnia 2019, 13:36:15

Ponad 1,5 tysiąca dzieci skorzystało z bezpłatnych wejść do Wodnego Parku Tychy. Propozycja skierowana była dla dzieci z Tychów, których placówki oświatowe objęte zostały strajkiem. Dzieci w Wodnym Parku Tychy… uczyły się.

Wodny Park Tychy

Bezpłatne, dwugodzinne wejście do strefy rekreacyjnej Wodnego Parku Tychy przeznaczone było dla uczniów tyskich szkół publicznych powyżej 13. roku życia. Młodsze dzieci także mogły skorzystać z propozycji pod warunkiem pobytu z opiekunem, który musiał zakupić bilet dla siebie. Jedynym warunkiem było okazanie w kasie obiektu ważnej legitymacji szkolnej. Z bezpłatnych wejść skorzystało łącznie 1568 dzieci z Tychów.

W Wodnym Parku Tychy dzieci spędzały czas bawiąc się, ale i ucząc. – Zachęcaliśmy najmłodszych do spróbowania swoich sił w interaktywnej grze „Misja H20”, której stanowiska są zlokalizowane w całym naszym obiekcie. Gra ma walory edukacyjne, a dzięki elementowi rywalizacji, są one jeszcze lepiej przyswajane przez dzieci. Jej uczestnicy rozwiązują różne zadania, jednocześnie poznając lepiej otaczający nas świat  – wyjaśnia Zbigniew Gieleciak, prezes zarządu Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A., które zarządza Wodnym Parkiem Tychy.

 Decyzja o zapewnieniu dzieciom i młodzieży z Tychów możliwości bezpłatnego skorzystania z atrakcji Wodnego Parku Tychy była odpowiedzią na odwołane z powodu strajku nauczycieli zajęcia w szkołach.

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Pięć tyskich szkół podstawowych prowadzi rekrutację do oddziałów klas IV sportowych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności w siatkówce, koszykówce, pływaniu, piłce ręcznej, hokeju i po raz pierwszy także w tańcu.

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Dziś (17.02.2020 r.) w Oberhausen została podpisana umowa partnerska pomiędzy miastem Tychy a miastem Oberhausen w Niemczech.

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Ustawa likwidująca użytkowanie wieczyste była przygotowywana niemal dwa lata, a mimo to powstał dokument, który postawił przed samorządami zadanie niemożliwe do wykonania.

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne, jakie powstało w ramach prowadzonej w Tychach modernizacji drogi krajowej nr 44, właśnie zostało oddane do użytku. To dobra wiadomość dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×