4 kwietnia 2019, 11:8:34
ścieżka w lesie

Warsztaty "Recykling... czyli powrót do natury" dla szkół podstawowych prowadzone będą przez Pracownię Edukacji Żywej w ramach grantu Gminy Miasta Tychy w terminie: kwiecień-czerwiec 2019. 

Program warsztatu:

  • W trakcie terenowych warsztatów uczniowie poszukują „skarbów przyrodniczych” (zbadają ślady zwierząt, gatunki drzew i krzewów, itd.) w lesie położonym najbliżej szkoły.
  • Spotykając w lasach śmieci a czasami całe dzikie wysypiska zastanawiają się z nami, dlaczego śmieci nie pasują do tego miejsca. Wszystko w lesie czemuś służy, kogoś żywi, materia w przyrodzie krąży w
    100 %. Nie można tego powiedzieć o rozkładającej się przez 500 lat puszce czy 5000 lat butelce.
  • Śmieci przerywają łańcuch życia. Wniosek jest prosty choć jego konsekwencje są dla wielu trudne do przyjęcia.  Las czy ogólniej przyroda jest wobec śmieci i innych form ingerencji w jej porządek bezbronna. Człowiek, wzorując się na przyrodzie, sam musi nauczyć się jak wszystkie swoje śmieci przetworzyć w coś pożytecznego i bezpiecznego dla przyrody. Czasu zostało nam bardzo mało.

Czas trwania: 4 godziny lekcyjne 

Informacje i zgłoszenie:

tychyprzyrodnicze@gmail.com z podaniem:

a)ilości klas z danej szkoły chcących uczestniczyć  w Projekcie (ilość przyjętych  klas zależeć będzie od ogólnej liczny zgłoszeń, gdyż będziemy starali objąć programem jak największa liczbę tyskich szkół podstawowych)

b)poziomu klas i liczby uczniów w klasach (po uzgodnieniu ilości klas biorących udziału w projekcie ustalony zostanie harmonogram warsztatów)

c)kontaktu e-mailowego oraz telefonicznego do nauczyciela - koordynatora Projektu w danej szkole.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×