Miasto

27 marca 2019, 12:22:2

Działająca w obszarze pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem fundacja Ex Bono podpisała umowę na utworzenie w Tychach ośrodka pomocy. Fundacja będzie pomagała pokrzywdzonym oraz świadkom przemocy domowej, przestępstw seksualnych czy kradzieży.

Fundacja Ex Bono będzie w Tychach realizowała założenia programu ministerialnego Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na lata 2019- 2021. Tyszanie dotknięci przemocą fizyczną lub psychiczną będą mogli liczyć na pomoc udając się do ośrodka przy ulicy Barona (pokój 307 i 316), a także skorzystać z dyżuru telefonicznego, działającego poza godzinami pracy ośrodka (pod numerem telefonu 574 062 401). Do fundacji mogą zgłaszać się zarówno pokrzywdzeni, jak i świadkowie wszelkiego rodzaju przestępstw, m.in. kradzieży i oszustw, przemocy domowej, seksualnej czy pozbawienia alimentów. Korzystanie z pomocy ośrodka jest bezpłatne.

Godziny otwarcia ośrodka:

Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek: 8.00 - 16.00
Środa: 13.00 - 20.00
Czwartek: 8.00- 15.00
Piątek: 8.00 - 15.00
Sobota: 8.00 - 12.00

Telefon do ośrodka: 574 091 361
Kontakt elektroniczny: tychy@exbono.pl

 

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×