Miasto

27 marca 2019, 12:22:2

Działająca w obszarze pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem fundacja Ex Bono podpisała umowę na utworzenie w Tychach ośrodka pomocy. Fundacja będzie pomagała pokrzywdzonym oraz świadkom przemocy domowej, przestępstw seksualnych czy kradzieży.

Fundacja Ex Bono będzie w Tychach realizowała założenia programu ministerialnego Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem na lata 2019- 2021. Tyszanie dotknięci przemocą fizyczną lub psychiczną będą mogli liczyć na pomoc udając się do ośrodka przy ulicy Barona (pokój 307 i 316), a także skorzystać z dyżuru telefonicznego, działającego poza godzinami pracy ośrodka (pod numerem telefonu 574 062 401). Do fundacji mogą zgłaszać się zarówno pokrzywdzeni, jak i świadkowie wszelkiego rodzaju przestępstw, m.in. kradzieży i oszustw, przemocy domowej, seksualnej czy pozbawienia alimentów. Korzystanie z pomocy ośrodka jest bezpłatne.

Godziny otwarcia ośrodka:

Poniedziałek: 8.00 - 16.00
Wtorek: 8.00 - 16.00
Środa: 13.00 - 20.00
Czwartek: 8.00- 15.00
Piątek: 8.00 - 15.00
Sobota: 8.00 - 12.00

Telefon do ośrodka: 574 091 361
Kontakt elektroniczny: tychy@exbono.pl

 

Kultura on-line w mieście Tychy

Kultura on-line w mieście Tychy

Odwiedzając tyskie restauracje czy puby od kilku dni można zapoznać się z repertuarem online tyskich instytucji kultury. Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalne informatory, w których można znaleźć informacje dotyczące działań m.in. Teatru Małego, Muzeum Miejskiego itp.

Turniej recytatorski online

Turniej recytatorski online

Trwają kwalifikacje do Turnieju Recytatorskiego online, realizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Konkurs w całości zostanie przeprowadzony przez platformy sieciowe. Łączna pula nagród finansowych w turnieju wynosi 7000 zł.

Wyszukiwarka odpadów

Wyszukiwarka odpadów

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie... Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×