Miasto

21 marca 2019, 9:33:38

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tyskich parkach, skwerach i na rondach już od kilku dni widać nadchodzące zmiany. Już niebawem w całym mieście zakwitnie blisko 400 tysięcy roślin posadzonych w ubiegłym roku. Sadzone są również kolejne, nowe kwiaty.

Krokusy, które rozkwitnęły w Tychach

Od kilku dni w Tychach trwa obsadzanie rond i rabat w różnych częściach miasta kwiatami - bratkami, stokrotkami czy niezapominajkami. -  Zostanie wysadzonych około 13 tysięcy kwiatów, bratków i stokrotek na rondach oraz rabatach m.in. na alei Niepodległości, placu Wolności, ulicy Skłodowskiej oraz Grota-Roweckiego i Tischnera - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach.

W sumie tej wiosny w całym mieście zakwitnie także blisko 400 tysięcy roślin posadzonych jesienią ubiegłego roku: krokusów, narcyzów, tulipanów, cebulicy, czosnku ozdobnego i kamasji. Jako pierwsze pojawiły się krokusy – kwitną już u zbiegu ulic Cienistej i Begonii oraz przy Teatrze Małym. - Niebawem zakwitną też narcyzy m.in. na ulicy Burschego przy lampie Górniczej, w okolicy ulicy Grota Roweckiego, na alei Niepodległości naprzeciwko urzędu skarbowego i w pasach drogowych m.in. wzdłuż alei Jana Pawła II . Nasze miasto w tym roku będzie jeszcze bardziej zielone - mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

Na skrzyżowaniach ulic Budowlanych/Edukacji/Bielska oraz Bielska/Cienista/Niepodległości, a także na Niepodległości/Grota-Roweckiego pojawią tej wiosny róże. Ponownie zakwitną także kwiaty w 18 donicach zamontowanych na latarniach na Placu Baczyńskiego oraz w 8 zdobiących ten teren dużych donicach. Nowe nasadzenia pojawiły się także na rabatach wzdłuż dojścia do Jeziora Paprocańskiego. - Tym razem to nasady stałe, które dzięki nawodnieniu będą jeszcze piękniejsze w zbliżającym się dużymi krokami sezonie. Bardziej zielono będzie także m.in. w Rodzinnym Parku bł. Karoliny, gdzie zostały posadzone nowe drzewa i krzewy - dodaje dyrektor Lyszczok.

Trwają także prace polegające na uzupełnianiu wypadów roślin oraz pielęgnacji pozostałych terenów m.in. uzupełnianie grysu, kory czy przycinanie krzewów.  Na nasadzenia roślinami cebulowymi w 2018 roku wydano niemal 190 tysięcy złotych. Trwająca właśnie wiosenna obsada bratkami i stokrotkami kosztowała 15 tysięcy złotych.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×