Miasto

21 marca 2019, 9:33:38

Dziś pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W tyskich parkach, skwerach i na rondach już od kilku dni widać nadchodzące zmiany. Już niebawem w całym mieście zakwitnie blisko 400 tysięcy roślin posadzonych w ubiegłym roku. Sadzone są również kolejne, nowe kwiaty.

Krokusy, które rozkwitnęły w Tychach

Od kilku dni w Tychach trwa obsadzanie rond i rabat w różnych częściach miasta kwiatami - bratkami, stokrotkami czy niezapominajkami. -  Zostanie wysadzonych około 13 tysięcy kwiatów, bratków i stokrotek na rondach oraz rabatach m.in. na alei Niepodległości, placu Wolności, ulicy Skłodowskiej oraz Grota-Roweckiego i Tischnera - mówi Agnieszka Lyszczok, dyrektor Tyskiego Zakładu Usług Komunalnych w Tychach.

W sumie tej wiosny w całym mieście zakwitnie także blisko 400 tysięcy roślin posadzonych jesienią ubiegłego roku: krokusów, narcyzów, tulipanów, cebulicy, czosnku ozdobnego i kamasji. Jako pierwsze pojawiły się krokusy – kwitną już u zbiegu ulic Cienistej i Begonii oraz przy Teatrze Małym. - Niebawem zakwitną też narcyzy m.in. na ulicy Burschego przy lampie Górniczej, w okolicy ulicy Grota Roweckiego, na alei Niepodległości naprzeciwko urzędu skarbowego i w pasach drogowych m.in. wzdłuż alei Jana Pawła II . Nasze miasto w tym roku będzie jeszcze bardziej zielone - mówi Ewa Grudniok, rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy.

Na skrzyżowaniach ulic Budowlanych/Edukacji/Bielska oraz Bielska/Cienista/Niepodległości, a także na Niepodległości/Grota-Roweckiego pojawią tej wiosny róże. Ponownie zakwitną także kwiaty w 18 donicach zamontowanych na latarniach na Placu Baczyńskiego oraz w 8 zdobiących ten teren dużych donicach. Nowe nasadzenia pojawiły się także na rabatach wzdłuż dojścia do Jeziora Paprocańskiego. - Tym razem to nasady stałe, które dzięki nawodnieniu będą jeszcze piękniejsze w zbliżającym się dużymi krokami sezonie. Bardziej zielono będzie także m.in. w Rodzinnym Parku bł. Karoliny, gdzie zostały posadzone nowe drzewa i krzewy - dodaje dyrektor Lyszczok.

Trwają także prace polegające na uzupełnianiu wypadów roślin oraz pielęgnacji pozostałych terenów m.in. uzupełnianie grysu, kory czy przycinanie krzewów.  Na nasadzenia roślinami cebulowymi w 2018 roku wydano niemal 190 tysięcy złotych. Trwająca właśnie wiosenna obsada bratkami i stokrotkami kosztowała 15 tysięcy złotych.

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Ustawa likwidująca użytkowanie wieczyste była przygotowywana niemal dwa lata, a mimo to powstał dokument, który postawił przed samorządami zadanie niemożliwe do wykonania.

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne, jakie powstało w ramach prowadzonej w Tychach modernizacji drogi krajowej nr 44, właśnie zostało oddane do użytku. To dobra wiadomość dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Nasze miasto bierze udział w plebiscycie Świąteczna Magia Miast. Jeśli podobały się Wam świąteczne iluminacje w Tychach, zagłosujcie! Jak to zrobić?

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Planujesz założyć własną firmę, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Obawiasz się, że przerosną Cię formalności związane z załatwieniem wszystkich spraw? Weź udział w spotkaniu informacyjnym i dowiedz się, co musisz zrobić, by założyć własną działalność gospodarczą.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×