Miasto

4 marca 2019, 11:41:13

4 marca 2019 roku rozpoczyna się w Tychach rekrutacja do klas CZWARTYCH publicznych szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, Szkoły Podstawowej nr 21 oraz oddziałów sportowych klas czwartych, oddziałów dwujęzycznych klas siódmych podstawowych i klasy VII ( mundurowej).

Pusta sala w szkole z ławkami i krzesłkami Autor: Michał Janusiński

 Na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzana jest rekrutacja do:

  • oddziałów klas IV ogólnych Szkoły Podstawowej nr 21 oraz szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjum tj. Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • oddziałów klas IV sportowych np. do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 (rekrutacja przeprowadzana w szkołach, poza systemem elektronicznym, szczegóły w szkołach z oddziałami sportowymi) 
  • oddziałów klas VII dwujęzycznych w Szkole Podstawowej  nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach, Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Makuszyńskiego
  • oddziału klasy VII ogólnej/mundurowej w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

 Terminy składania wniosków od 4 do 20 marca 2019 r.

Szczegóły znajdują się na stronie https://www.oswiata.tychy.pl/ lub https://spklasy4i7-tychy.nabory.pl/ .

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE

- Oddział dwujęzyczny to oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym w prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne (przedmioty)- mówi Barbara Sobczak z Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe  do oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej  przyjmuje się ucznia, który otrzymał promocję do klasy VII oraz uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. W przypadku liczby kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, większej niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

- wynik sprawdzianu predyspozycji językowych,

- oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego ze świadectwa promocyjnego do kl. VII

- świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

Planowany termin przeprowadzenia sprawdzianu predyspozycji językowych to 1 kwiecień 2019 r.

Kandydat, który wybierze oddział dwujęzyczny w więcej niż jednej szkole, pisze sprawdzian predyspozycji językowych w szkole pierwszego wyboru. W przypadku niezakwalifikowania się do szkoły pierwszego wyboru wynik sprawdzianu uwzględniany jest w pozostałych placówkach.

Szkoła Podstawowa nr 21 – ważne informacje

Rekrutacja do klas czwartych ( jak również do klas pierwszych)  nowo utworzonej Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach, ul. Młodzieżowa 7,  jest prowadzona przez Szkołę Podstawową nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach, gdzie działa komisja rekrutacyjna do SP 21.

Wniosek oraz dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 35, al. Piłsudskiego 21 w Tychach, tel. 32 217 70 26.

W przypadku chęci przeniesienia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 21 do klas innych niż klasa pierwsza i czwarta, rodzice mogą złożyć podanie o przyjęcie. Wzór podania jest dostępny na stronie www.oswiata.tychy.pl oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 35. Miejscem składania podań jest sekretariat SP 35.

Kultura on-line w mieście Tychy

Kultura on-line w mieście Tychy

Odwiedzając tyskie restauracje czy puby od kilku dni można zapoznać się z repertuarem online tyskich instytucji kultury. Miejskie Centrum Kultury przygotowało specjalne informatory, w których można znaleźć informacje dotyczące działań m.in. Teatru Małego, Muzeum Miejskiego itp.

Turniej recytatorski online

Turniej recytatorski online

Trwają kwalifikacje do Turnieju Recytatorskiego online, realizowanego w ramach proLOGOS Festiwal Słowa Online. Konkurs w całości zostanie przeprowadzony przez platformy sieciowe. Łączna pula nagród finansowych w turnieju wynosi 7000 zł.

Wyszukiwarka odpadów

Wyszukiwarka odpadów

Stłuczone butelki, zużyte soczewki kontaktowe, drzwi po remoncie... Lista kłopotliwych odpadów może być długa. W Tychach uruchomiono wyszukiwarkę, która podpowie jak je segregować.

Zgłoś usterkę w Tychach

Zgłoś usterkę w Tychach

Uszkodzona jezdnia lub chodnik, zniszczona zieleń... Często idąc lub przejeżdżając przez miasto natrafiamy na różne nieprawidłowości w miejskiej przestrzeni. Nierzadko o takich usterkach wiedzą tylko mieszkańcy najbliższej okolicy. Co możemy zrobić? Skorzystać z systemu „Zgłoś usterkę”.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×