Miasto

4 marca 2019, 11:41:13

4 marca 2019 roku rozpoczyna się w Tychach rekrutacja do klas CZWARTYCH publicznych szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjów, Szkoły Podstawowej nr 21 oraz oddziałów sportowych klas czwartych, oddziałów dwujęzycznych klas siódmych podstawowych i klasy VII ( mundurowej).

 Na rok szkolny 2019/2020 przeprowadzana jest rekrutacja do:

  • oddziałów klas IV ogólnych Szkoły Podstawowej nr 21 oraz szkół podstawowych powstałych z przekształcenia gimnazjum tj. Szkoły Podstawowej nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi, Szkoły Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi
  • oddziałów klas IV sportowych np. do Sportowej Szkoły Podstawowej nr 19 (rekrutacja przeprowadzana w szkołach, poza systemem elektronicznym, szczegóły w szkołach z oddziałami sportowymi) 
  • oddziałów klas VII dwujęzycznych w Szkole Podstawowej  nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Tychach, Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Szkole Podstawowej nr 37 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. K. Makuszyńskiego
  • oddziału klasy VII ogólnej/mundurowej w Szkole Podstawowej nr 14 z Oddziałami Dwujęzycznymi.

 Terminy składania wniosków od 4 do 20 marca 2019 r.

Szczegóły znajdują się na stronie https://www.oswiata.tychy.pl/ lub https://spklasy4i7-tychy.nabory.pl/ .

ODDZIAŁY DWUJĘZYCZNE

- Oddział dwujęzyczny to oddział szkolny, w którym nauczanie jest prowadzone w dwóch językach: polskim oraz obcym nowożytnym będącym drugim językiem nauczania, przy czym w prowadzone w dwóch językach są co najmniej dwa zajęcia edukacyjne (przedmioty)- mówi Barbara Sobczak z Miejskiego Centrum Oświaty w Tychach.

Zgodnie z ustawą Prawo oświatowe  do oddziału dwujęzycznego w publicznej szkole podstawowej  przyjmuje się ucznia, który otrzymał promocję do klasy VII oraz uzyskał pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych. W przypadku liczby kandydatów, którzy uzyskali pozytywny wynik sprawdzianu predyspozycji językowych, większej niż liczba wolnych miejsc w oddziale, na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę łącznie następujące kryteria:

- wynik sprawdzianu predyspozycji językowych,

- oceny z języka polskiego, matematyki i języka obcego ze świadectwa promocyjnego do kl. VII

- świadectwo promocyjne do klasy VII szkoły podstawowej z wyróżnieniem.

Planowany termin przeprowadzenia sprawdzianu predyspozycji językowych to 1 kwiecień 2019 r.

Kandydat, który wybierze oddział dwujęzyczny w więcej niż jednej szkole, pisze sprawdzian predyspozycji językowych w szkole pierwszego wyboru. W przypadku niezakwalifikowania się do szkoły pierwszego wyboru wynik sprawdzianu uwzględniany jest w pozostałych placówkach.

Szkoła Podstawowa nr 21 – ważne informacje

Rekrutacja do klas czwartych ( jak również do klas pierwszych)  nowo utworzonej Szkoły Podstawowej nr 21 w Tychach, ul. Młodzieżowa 7,  jest prowadzona przez Szkołę Podstawową nr 35 z Oddziałami Integracyjnymi im. Matki Teresy z Kalkuty w Tychach, gdzie działa komisja rekrutacyjna do SP 21.

Wniosek oraz dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 35, al. Piłsudskiego 21 w Tychach, tel. 32 217 70 26.

W przypadku chęci przeniesienia dziecka do Szkoły Podstawowej nr 21 do klas innych niż klasa pierwsza i czwarta, rodzice mogą złożyć podanie o przyjęcie. Wzór podania jest dostępny na stronie www.oswiata.tychy.pl oraz w sekretariacie Szkoły Podstawowej nr 35. Miejscem składania podań jest sekretariat SP 35.

Wracają upały, może być burzowo

Wracają upały, może być burzowo

Jutro w Tychach może być burzowo, a w sobotę i niedzielę powrócą upały i temperatury sięgające od 27 do 31 stopni. W związku z nagłą zmianą pogody, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wydał prognozę niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych.

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Zakończyła się rekrutacja do tyskich szkół średnich

Niemal wszyscy absolwenci z podwójnego rocznika, którzy rywalizowali o miejsca w szkołach średnich w Tychach, dostali się do wybranej szkoły. Do szkół zakwalifikowało się 2134 uczniów spośród ok. 2180 biorących udział w rekrutacji.

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×