Miasto

14 lutego 2019, 8:16:36

Znamy ceny biletów na najważniejszą imprezę sportową w historii miasta. W dniach od 23 maja do 15 czerwca w Polsce będą odbywały się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej do lat 20. Mieszkańcy Tychów będą mogli obejrzeć u siebie 8 spotkań, w tym jeden mecz ćwierćfinałowy.

Ceny biletów na Mistrzostwa Świata FIFA U-20

Turniej rozegrany zostanie na sześciu polskich stadionach: w Tychach, Bielsku-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Lublinie i Łodzi. Bilety na pierwszy w historii turniej FIFA na polskiej ziemi będą dostępne od 26 lutego (w przedsprzedaży i od 7 marca w regularnej sprzedaży) w dwóch kategoriach. Wstęp na mecze fazy grupowej i 1/8 finału w kategorii I kosztować będzie 20 zł, a w kategorii II - 10 zł. W przypadku wejściówek na spotkania ćwierćfinałowe, półfinał oraz mecz o trzecie miejsce ceny wyniosą odpowiednio 30 i 20 zł. Bilety na mecz finałowy kosztować mają 40 zł w kat I i 30 zł w kat. II. Jedyna oficjalna platforma do zakupu wejściówek będzie dostępna pod tym adresem: FIFA.com/tickets/U20WC .

- Finały Mistrzostwa Świata FIFA U-20 to jedno z największych futbolowych wydarzeń. Poprzednie edycje turnieju wykreowały wielu wybitnych piłkarzy, a świat po raz pierwszy usłyszał o takich nazwiskach jak Messi, Maradona, Iniesta, Griezmann, Salah czy Pique. Do Polski przyjadą najlepsi piłkarze młodego pokolenia ze wszystkich kontynentów. Wśród nich z pewnością znajdą się przyszłe gwiazdy światowego formatu. To dla kibiców wspaniała okazja, by zobaczyć tych zawodników na własne oczy, oczarować się ich talentem i już bardzo wysokimi umiejętnościami. Chcemy, by trybuny naszych stadionów wypełniły się kibicami. Do wysokiej frekwencji z pewnością przyczynią się atrakcyjne ceny biletów-  mówi Zbigniew Boniek, prezes PZPN.

24 lutego, w Gdyni odbędzie się losowanie grup finałowych. Oficjalnym partnerem turnieju jest VISA, stąd już 26 lutego, od godziny 12:00 do 5 marca, do godziny 12:00 będzie prowadzona przedsprzedaż biletów ale tylko dla posiadaczy kart Visa. Począwszy od 7 marca, od 12:00, aż do meczu finałowego, 15 czerwca prowadzona będzie regularna sprzedaż, a fani będą mogli aplikować po bilety na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy”.

Kibice będą mogli “wydrukować w domu” wejściówki, co oznacza, że każdy kto nabędzie bilety na platformie FIFA.com/tickets/U20WC dostanie je w formie elektronicznej, co umożliwi ich wydrukowanie w formacie A4. Każdy bilet będzie zawierał unikalny kod, który będzie sprawdzany przy wejściu na stadion. Na stadionach nie będzie prowadzona sprzedaż wejściówek!

Na czterech obiektach: w Bielsku-Białej, Łodzi, Lublinie i Tychach będą również dostępne pakiety biznesowe. Więcej informacji dotyczących wykupu miejsc w lożach na tyskim stadionie można znaleźć na stornie PZPN.

(https://www.pzpn.pl/federacja/aktualnosci/2018-12-18/oferta-pakietow-biznes-na-zblizajace-sie-mecze-reprezentacji-polski)

Poza Polską, która jest gospodarzem imprezy, do turnieju zakwalifikowały się: Arabia Saudyjska, Argentyna,  Ekwador, Francja, Honduras,  Japonia, Katar, Kolumbia, Korea Południowa, Mali, Meksyk, Nigeria, Norwegia, Nowa Zelandia, Panama Portugalia, RPA, Senegal, Tahiti, Ukraina, Urugwaj, USA i Włochy.

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Trwa rekrutacja do klas sportowych

Pięć tyskich szkół podstawowych prowadzi rekrutację do oddziałów klas IV sportowych. Dzieci będą mogły rozwijać swoje umiejętności w siatkówce, koszykówce, pływaniu, piłce ręcznej, hokeju i po raz pierwszy także w tańcu.

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Oberhausen - nowe miasto partnerskie Tychów

Dziś (17.02.2020 r.) w Oberhausen została podpisana umowa partnerska pomiędzy miastem Tychy a miastem Oberhausen w Niemczech.

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Przekształcenie prawa użytkowania wieczystego w prawo własności

Ustawa likwidująca użytkowanie wieczyste była przygotowywana niemal dwa lata, a mimo to powstał dokument, który postawił przed samorządami zadanie niemożliwe do wykonania.

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne pod DK44 otwarte

Pierwsze przejście podziemne, jakie powstało w ramach prowadzonej w Tychach modernizacji drogi krajowej nr 44, właśnie zostało oddane do użytku. To dobra wiadomość dla pieszych, rowerzystów oraz kierowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×