Miasto

24 stycznia 2019, 14:22:9

Wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Projekt „Bosonodzy” przeszedł do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Wysokość nagrody to 5000 złotych na realizację projektu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Fundacja "Kopalnia Kreatywności", Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”.  Tyski projekt o grant w wysokości 5000 złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.  

W V. edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. - Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57 w Tychach. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty integrujące społecznie i międzypokoleniowo - mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2) i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem. Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo" Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa. Na wymienione projekty można głosować w sklepach Tesco w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

Załączniki

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Zagłosuj na tyskie iluminacje!

Nasze miasto bierze udział w plebiscycie Świąteczna Magia Miast. Jeśli podobały się Wam świąteczne iluminacje w Tychach, zagłosujcie! Jak to zrobić?

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Chcesz założyć firmę? Dowiedz się, jak to zrobić!

Planujesz założyć własną firmę, ale nie za bardzo wiesz, jak się do tego zabrać? Obawiasz się, że przerosną Cię formalności związane z załatwieniem wszystkich spraw? Weź udział w spotkaniu informacyjnym i dowiedz się, co musisz zrobić, by założyć własną działalność gospodarczą.

Dodatkowe środki na poprawę jakości powietrza w Tychach

Dodatkowe środki na poprawę jakości powietrza w Tychach

Komisja Europejska zatwierdziła zwiększenie o 164 mln zł puli środków dla projektów dotyczących Odnawialnych Źródeł Energii (OZE) na Śląsku. Ponad 16 mln zł z tej kwoty trafi do Tychów.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny wiatr

IMGW-PIB Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie ostrzega przed silnym wiatrem, który może występować w dniach od 12 do 13 lutego.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×