Miasto

24 stycznia 2019, 14:22:9

Wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Projekt „Bosonodzy” przeszedł do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Wysokość nagrody to 5000 złotych na realizację projektu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Fundacja "Kopalnia Kreatywności", Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”.  Tyski projekt o grant w wysokości 5000 złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.  

W V. edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. - Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57 w Tychach. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty integrujące społecznie i międzypokoleniowo - mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2) i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem. Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo" Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa. Na wymienione projekty można głosować w sklepach Tesco w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

Załączniki

Wojskowe samoloty nad Tychami

Wojskowe samoloty nad Tychami

W czwartek 15 sierpnia nad Tychami przelecą wojskowe statki powietrzne - jest to związane z centralnymi obchodami Święta Wojska Polskiego i 99. rocznicy Bitwy Warszawskiej oraz 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego w Katowicach.

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

Nowy numer "Tyskiego Informatora Samorządowego"

W najnowszym numerze "Tyskiego Informatora Samorządowego" zachęcamy do wspólnego "odkorkowania" Paprocan i korzystania z miejskiej komunikacji oraz Tyskiego Roweru.

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Tyski Rower pojedzie do Pszczyny i Goczałkowic

Od 26 lipca Tyskim Rowerem Miejskim będzie można dojechać do Pszczyny i Goczałkowic. Prezydent Tychów podpisał także zarządzenie dotyczące standardów i wytycznych kształtowania infrastruktury rowerowej na terenie Miasta Tychy.

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Ponad 10 tysięcy wniosków złożono w Tychach w programie 500+. Właśnie ruszyła wypłata świadczeń

Minęły dwa tygodnie od rozpoczęcia naboru wniosków online o wypłatę świadczenia "500+" i "Dobry start". Do 15 lipca br. w Tychach do programu "500+" zostało złożonych 10 453 wniosków.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×