Miasto

24 stycznia 2019, 14:22:9

Wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Projekt „Bosonodzy” przeszedł do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Wysokość nagrody to 5000 złotych na realizację projektu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Fundacja "Kopalnia Kreatywności", Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”.  Tyski projekt o grant w wysokości 5000 złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.  

W V. edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. - Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57 w Tychach. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty integrujące społecznie i międzypokoleniowo - mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2) i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem. Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo" Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa. Na wymienione projekty można głosować w sklepach Tesco w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

Załączniki

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

Badania Urzędu Statystycznego w Katowicach

W ramach stałego informowania o realizacji na terenie województwa śląskiego badań ankietowych, prowadzonych przez ankieterów – pracowników Urzędu Statystycznego w Katowicach przekazujemy w załączeniu ogólny plakat o badaniach ankietowych.

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Urząd Miasta Tychy zamknięty dla klientów do odwołania

Załatwianie spraw i udzielanie informacji odbywa się telefonicznie, drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty oraz skrzynek wystawionych przed urzędem.

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Kolejne ograniczenia w związku z koronawirusem

Wychodzenie z domu ograniczone do niezbędnego minimum, poruszanie po ulicach w grupach maksymalnie dwuosobowych i kary za nie przestrzeganie zakazu gromadzenia się. Takie obostrzenia ogłosił dziś premier Mateusz Morawiecki.

Tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

Tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców

Przedstawiamy tyski pakiet wsparcia dla przedsiębiorców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×