Miasto

24 stycznia 2019, 14:22:9

Wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Projekt „Bosonodzy” przeszedł do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Wysokość nagrody to 5000 złotych na realizację projektu.

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Tychach

Fundacja "Kopalnia Kreatywności", Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz tyski Dom Pomocy Społecznej "Wrzos" ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”.  Tyski projekt o grant w wysokości 5000 złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.  

W V. edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. - Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57 w Tychach. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży "BAZA" oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej "WRZOS". Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty integrujące społecznie i międzypokoleniowo - mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2) i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem. Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo" Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego "Jeźdźcy" z Mikołowa. Na wymienione projekty można głosować w sklepach Tesco w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.

Załączniki

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×