Miasto

24 stycznia 2019, 8:16:21

Popularny „Kruczek” po raz pierwszy z wyróżnieniem "Złotej Szkoły" w ogólnopolskim rankingu liceów i techników "Perspektywy". Szkoła zajęła 10. miejsce w województwie śląskim i 112. w Polsce. Nagrodzone zostały również tyskie technika.

Uczniowie Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5

Tytuł "Złotej Szkoły 2019" przysługuje liceom, które w rankingu zajęły miejsce w pierwszej dwusetce. - Kryteria, które zadecydowały o naszej lokacie, to wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz olimpiad przedmiotowych. Nasz sukces jest efektem wspólnie wypracowanym przez ambitnych uczniów i bardzo dobrą kadrę. Jesteśmy najlepszym ogólniakiem w mieście i z przyjemnością się tym sukcesem chwalimy - mówi dyrektor szkoły – Joanna Wojtynek.

Tytuł "Srebrnej Szkoły 2019" jest z kolei przyznawane technikom, które zajęły w Polsce miejsca od 101 do 300. W tym roku najlepszymi technikami w mieście i zdobywcami srebrnych tarcz są: Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5 (Budowlanka) - szkoła zajęła 188 miejsce w kraju i 32 w województwie i Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 (Ekonomik) -252 miejsce w Polsce i 41 w województwie śląskim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

-   Gratuluję dyrektorom, nauczycielom i przede wszystkim uczniom wyróżnionych szkół,  bo to dzięki zaangażowaniu i wspólnej, ciężkiej pracy odnoszą sukcesy, a tyskie szkoły są doceniane w różnego rodzaju rankingach. Np. niedawno pani Joanna Żebrowska - dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Tychach, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie VET Excellence Awards 2018 – została jednym z najlepszych nauczycieli w Europie!  To dowód na to,  jak wysoki poziom prezentują tyskie szkoły i tak ważna w mieście jest edukacja – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Miesięcznik "Perspektywy" ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotował po raz 21.

Na zdjęciu uczniowie Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Tychach

W tym roku od 16 do 22 września będzie obchodzony w Tychach Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. W programie wiele atrakcji, a na zakończenie wielki finał na ul. Grota - Roweckiego, która 22 września od godziny 11.00 do 18.00 będzie zamknięta dla ruchu.

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

Nowa linia trolejbusowa zostanie uruchomiona w Tychach

W poniedziałek, 23 września, zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji trolejbusowej w Tychach. Rozpocznie kursowanie nowa linia G. Zmieni się trasa linii E oraz organizacja odjazdów trolejbusów na Dworcu PKP.

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Stypendia dla uczniów – ostania szansa na złożenie wniosku

Do 15 września można składać wnioski o przyznanie stypendium szkolnego, stypendium "Tyskie Orły", stypendium " Lider Zawodu", a do 16 września o przyznanie wyprawki szkolnej.

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon

Od 12 do 15 września w Tychach odbędzie się V Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych Andromedon. W programie spektakle dla każdej grupy wiekowej w różnych miejscach miasta Tychy – będzie ciekawie!

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×