Miasto

24 stycznia 2019, 8:16:21

Popularny „Kruczek” po raz pierwszy z wyróżnieniem "Złotej Szkoły" w ogólnopolskim rankingu liceów i techników "Perspektywy". Szkoła zajęła 10. miejsce w województwie śląskim i 112. w Polsce. Nagrodzone zostały również tyskie technika.

Uczniowie Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5

Tytuł "Złotej Szkoły 2019" przysługuje liceom, które w rankingu zajęły miejsce w pierwszej dwusetce. - Kryteria, które zadecydowały o naszej lokacie, to wysokie wyniki egzaminów maturalnych oraz olimpiad przedmiotowych. Nasz sukces jest efektem wspólnie wypracowanym przez ambitnych uczniów i bardzo dobrą kadrę. Jesteśmy najlepszym ogólniakiem w mieście i z przyjemnością się tym sukcesem chwalimy - mówi dyrektor szkoły – Joanna Wojtynek.

Tytuł "Srebrnej Szkoły 2019" jest z kolei przyznawane technikom, które zajęły w Polsce miejsca od 101 do 300. W tym roku najlepszymi technikami w mieście i zdobywcami srebrnych tarcz są: Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5 (Budowlanka) - szkoła zajęła 188 miejsce w kraju i 32 w województwie i Technikum nr 2 w Zespole Szkół nr 2 (Ekonomik) -252 miejsce w Polsce i 41 w województwie śląskim.

Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu, technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych oraz wyniki egzaminu zawodowego.

-   Gratuluję dyrektorom, nauczycielom i przede wszystkim uczniom wyróżnionych szkół,  bo to dzięki zaangażowaniu i wspólnej, ciężkiej pracy odnoszą sukcesy, a tyskie szkoły są doceniane w różnego rodzaju rankingach. Np. niedawno pani Joanna Żebrowska - dyrektor Zespołu Szkół nr 7 w Tychach, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie VET Excellence Awards 2018 – została jednym z najlepszych nauczycieli w Europie!  To dowód na to,  jak wysoki poziom prezentują tyskie szkoły i tak ważna w mieście jest edukacja – mówi Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Miesięcznik "Perspektywy" ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych przygotował po raz 21.

Na zdjęciu uczniowie Technikum nr 4 im. H. i K. Wejchertów w Zespole Szkół nr 5

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Nauka pływania dla tyskich dzieci znów od września

Od 4 marca do 19 czerwca ponad 1100 tyskich drugoklasistów uczestniczyło w lekcjach pływania w Wodnym Parku Tychy. Wiadomo już, że od września zajęcia będą kontynuowane.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego

Prezydent Miasta Tychy zaprasza mieszkańców do konsultacji projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w rejonie ulic: Beskidzkiej, Oświęcimskiej, Długiej i Goździków w Tychach - Etap I

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Ostrzeżenie meteorologiczne - burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie ostrzega przed burzami z gradem, które mogą wystąpić 19 czerwca br. w Tychach.

Kina pod chmurką w Tychach

Kina pod chmurką w Tychach

Relaks i chwila odprężenia przy dobrym kinie, w miły towarzystwie, po upalnym i męczącym dniu? W najbliższych dniach w Tychach odbędą się dwa plenerowe pokazy filmowe, podczas których na pewno nie zabraknie śmiechu i dobrej zabawy.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×