Sport

28 grudnia 2018, 8:48:55

Przed turniejem finałowym Pucharu Polski w hokeju na lodzie zdecydowanymi faworytami były zespoły Tauron KH GKS Katowice oraz GKS Tychy, a kibice zacierali ręce na derbowy pojedynek w finale. Obydwa zespoły zawiodły, a w meczu o puchar zagrają JKH GKS Jastrzębie z TatrySki Podhale Nowy Targ.

Zawodnicy z Katowic są liderami Polskiej Hokej Ligi. Jeszcze kilka dni temu mogli się pochwalić 22. ligowymi wygranymi z rzędu. Tuż za ich plecami są aktualni mistrzowie Polski, drużyna GKS-u Tychy. W tym roku tyszanie godnie reprezentowali Polskę w hokejowej Lidze Mistrzów. Nie bez przyczyny to właśnie w tych zespołach upatrywano faworytów do gry w finale.

Tafla zweryfikowała jednak oczekiwania i już w pierwszym spotkaniu doszło do niespodzianki. Kibiców zaskoczył nie tyle końcowy rezultat i wygrana JKH GKS Jastrzębie po serii rzutów karnych, ale przede wszystkim okoliczności, w których do tego doszło. Po 35. minutach katowiczanie pewnie prowadzili 3:0 i nic nie wskazywało na to, żeby drużyna z Jastrzębia Zdroju miała odwrócić losy spotkania. A jednak kolejne trzy trafienia JKH dały im remis, a później to właśnie oni lepiej wykonywali rzuty karne.

Na podobny scenariusz liczyli kibice GKS-u Tychy, kiedy ich zespół w połowie drugiej tercji przegrywał  0:3. Podhale pokazało jednak twardy góralski charakter, rozegrali perfekcyjne spotkanie i pewnie pokonali mistrza kraju, obrońcę trofeum i gospodarza turnieju. Dziś o godzinie 20:00 na tyskim lodowisku w meczu o Puchar Polski zagrają JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ.

Półfinały:

Tauron KH GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:0, k. 0:2)
GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami, które wystąpić mogą w województwie śląskim od południa 12 sierpnia do godzin porannych 13 sierpnia br.

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

W Tychach powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). W czwartek, 8 sierpnia, podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×