Sport

28 grudnia 2018, 8:48:55

Przed turniejem finałowym Pucharu Polski w hokeju na lodzie zdecydowanymi faworytami były zespoły Tauron KH GKS Katowice oraz GKS Tychy, a kibice zacierali ręce na derbowy pojedynek w finale. Obydwa zespoły zawiodły, a w meczu o puchar zagrają JKH GKS Jastrzębie z TatrySki Podhale Nowy Targ.

Zawodnicy z Katowic są liderami Polskiej Hokej Ligi. Jeszcze kilka dni temu mogli się pochwalić 22. ligowymi wygranymi z rzędu. Tuż za ich plecami są aktualni mistrzowie Polski, drużyna GKS-u Tychy. W tym roku tyszanie godnie reprezentowali Polskę w hokejowej Lidze Mistrzów. Nie bez przyczyny to właśnie w tych zespołach upatrywano faworytów do gry w finale.

Tafla zweryfikowała jednak oczekiwania i już w pierwszym spotkaniu doszło do niespodzianki. Kibiców zaskoczył nie tyle końcowy rezultat i wygrana JKH GKS Jastrzębie po serii rzutów karnych, ale przede wszystkim okoliczności, w których do tego doszło. Po 35. minutach katowiczanie pewnie prowadzili 3:0 i nic nie wskazywało na to, żeby drużyna z Jastrzębia Zdroju miała odwrócić losy spotkania. A jednak kolejne trzy trafienia JKH dały im remis, a później to właśnie oni lepiej wykonywali rzuty karne.

Na podobny scenariusz liczyli kibice GKS-u Tychy, kiedy ich zespół w połowie drugiej tercji przegrywał  0:3. Podhale pokazało jednak twardy góralski charakter, rozegrali perfekcyjne spotkanie i pewnie pokonali mistrza kraju, obrońcę trofeum i gospodarza turnieju. Dziś o godzinie 20:00 na tyskim lodowisku w meczu o Puchar Polski zagrają JKH GKS Jastrzębie i TatrySki Podhale Nowy Targ.

Półfinały:

Tauron KH GKS Katowice – JKH GKS Jastrzębie 3:4 k. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:0, k. 0:2)
GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 0:3 (0:1, 0:2, 0:0)

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś pierwszy mecz mundialu w Tychach!

Już dziś w Tychach na Stadionie Miejskim odbędzie się pierwszy mecz piłkarskich Mistrzostw Świata do lat 20. Na inauguracje mundialu w naszym mieście Katar zagra z Nigerią.

W sobotę kolejna edycja Senioriady

W sobotę kolejna edycja Senioriady

To już trzeci raz tyscy Seniorzy i ich rodziny spotkają się na Senioriadzie – corocznym święcie dojrzałych tyszan, ale także wszystkich tych, którzy chcą w radosny, rodzinny i aktywny sposób spędzić sobotnie popołudnie.

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Na sto procent warto przyjść, bo „Rozmowy PROCENTują”!

Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy zaprasza na spotkanie z cyklu Tury Kultury, które będzie częścią projektu „Rozmowy PROCENTują” i odbędzie się w środę 29 maja o godzinie 18 w Mediatece.

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Mecz Polska - Ukraina 27 maja w Tychach

Nie chodzi jednak o podopiecznych Jerzego Brzęczka ani też Jacka Magiery – trenera młodzieżowej reprezentacji Polski w piłce nożnej, ale o zespół polskich samorządowców.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×