Sport

10 grudnia 2018, 9:18:44

Po dwóch dniach trwającego w Tychach młodzieżowego mundialu w hokeju na lodzie reprezentacja Polski znajduje się na trzecim miejscu. Podopieczni trenera Piotra Sarnika mają na swoim koncie trzy punkty.

Polacy rozpoczęli mistrzostwa od wygranej, choć zwycięstwo nad Ukrainą nie przyszło łatwo. Po dwóch tercjach na tablicy świetlnej widniał wynik remisowy. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli Polacy po golu Dominika Pasia. Później dwa gole padły łupem Ukraińców i to biało-czerwoni musieli gonić wynik. Udało się wyrównać dzięki bramce Damiana Tyczyńskiego, a później dzięki dobrej postawie w trzeciej odsłonie meczu i kolejnym trafieniom Łukasza Kamińskiego oraz Sebastiana Brynkusa, Polacy mogli zapisać na swoje konto trzy punkty.

Gorzej nasza reprezentacja poradziła sobie w drugim dniu mistrzostw w starciu z Włochami. Mimo, że na pomeczowej konferencji trener i zawodnicy zapewniali, że Azzurri niczym ich nie zaskoczyli, to nie potrafili wykorzystać swoich sytuacji i przegrali 1:3. Honorowe trafienie dla Polski zaliczył Paś. Spotkania reprezentacji Polski podczas trwających w Tychach młodzieżowych mistrzostw świata w hokeju na lodzie cieszą się wśród mieszkańców ogromnym zainteresowaniem. Zarówno podczas meczu z Ukrainą, jak i dzień później przeciwko Włochom, kibice szczelnie wypełnili trybunę lodowiska od strony torowiska.

Najlepszy start zaliczyły reprezentacje Węgier i Słowenii, które po dwóch seriach spotkań mają na koncie komplet zwycięstw. Tuż za nimi znajdują się Polacy oraz Włosi, z trzema punktami. Bez zwycięstwa pozostają reprezentacje Ukrainy i Japonii. Dziś dzień przerwy. Do gry hokeiści wrócą jutro. O godzinie 16:30 Polacy zagrają ze Słowenią.

8 grudnia 2018

Japonia – Węgry 1:3 (0:2, 0:1, 0:0)
Polska – Ukraina 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Włochy – Słowenia 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

9 grudnia 2018

Słowenia – Japonia 5:3 (1:2, 1:0, 3:1)
Polska – Włochy 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Węgry – Ukraina 9:3 (1:2, 4:0, 4:1)

11 grudnia 2018

13:00 Węgry - Włochy
16:30 Polska - Słowenia
20:00 Japonia - Ukraina

12 grudnia 2018

13:00 Ukraina - Włochy
16:30 Polska - Japonia
20:00 Słowenia - Węgry

14 grudnia 2018

13:00 Słowenia - Ukraina
16:30 Węgry - Polska
20:00 Włochy - Japolnia

Fot. Marek Klimek

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy

Do 26 sierpnia 2019 r. trwają konsultacje projektu uchwały w sprawie przyjęcia statutu Młodzieżowej Rady Miasta Tychy.

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Konsultacje projektu planu miejscowego dla części osiedla Wilkowyje

Od 13 sierpnia trwają konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego w południowej części osiedla Wilkowyje w Tychach - etap IV. Konsultacje prowadzone będą do 25 września 2019 r.

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

Ostrzeżenie meteorologiczne - silny deszcz z burzami

IMGW Biuro Prognoz Meteorologicznych w Krakowie wydało ostrzeżenie przed silnym deszczem z burzami, które wystąpić mogą w województwie śląskim od południa 12 sierpnia do godzin porannych 13 sierpnia br.

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

Inteligentne Zarządzanie Ruchem w Tychach

W Tychach powstanie Inteligentny System Zarządzania i Sterowania Ruchem (w skrócie ITS). W czwartek, 8 sierpnia, podpisano umowę pomiędzy Miejskim Zarządem Ulic i Mostów, a firmą Siemens Mobility na realizacje tego zadania.

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×