Miasto

3 grudnia 2018, 15:6:29

W poniedziałek 10 grudnia w godzinach od 10 do 15 w Urzędzie Miasta Tychy odbędzie się VII Miejski Zjazd Profilaktyczny pt. "Dylematy współczesnej profilaktyki uzależnień". Zgłoszenia do udziału w konferencji przyjmowane są do 6 grudnia.

Urząd Miasta Tychy

Podczas konferencji organizowanej przez Wydział Spraw Społecznych i Zdrowia Urzędu Miasta Tychy prezentowane będą m.in. strategie skutecznej profilaktyki, prowadzonej w oparciu o politykę młodzieżową a także temat wsparcia społecznego i jego roli w działaniach profilaktycznych. 

Plan konferencji

9.30 - 10.00 Rejestracja uczestników

10.00 - 10.10 Otwarcie konferenecji (Maciej Gramatyka, Z-ca Prezydenta Miasta Tychy ds. Społecznych)

10.10 - 10.20 Lokalne działania z zakresu profilaktyki (Krystyna Rumieniuch)

10.20 - 11.45 Wsparcie społeczne jako ważny filar profilaktyki uzależnień młodzieży i dzieci (Katarzyna Bosowska)

11.45 - 12.00 Przerwa kawowa

12.00 - 13.30 Siedem dźwigni skutecznej profilaktyki problemów młodzieży (Dorota Żyro, Albin Wróblewski)

13.30 - 14.00 Omówienie wyników badania socjologicznego: "Zachowania i postawy społeczne dorosłych mieszkańców Miasta Tychy wobec środków psychoaktywnych i przemocy" (Grzegorz Gawron).

Konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Tychy w sali nr 102. Zapisy pod adresem mailowym: malgorzata.tomaszewska@umtychy.pl .

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Karolina Naja w Tyskiej Galerii Sportu

Tyską Galerię Sportu odwiedziła znana i utytułowana tyszanka, kajakarka - Karolina Naja. Dwukrotnej brązowej medalistce Igrzysk Olimpijskich towarzyszyli trenerzy: Sylwia i Marek Stanny – współtwórcy Jej największych sportowych sukcesów.

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Konsultacje projektu miejscowego planu zagospodarowania dla mieszkańców JUW-e

Zachęcamy do udziału w konsultacjach projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru położonego pomiędzy ulicami: Kościelną, Turyńską, Mysłowicką i Jaroszowicką, które rozpoczną się 7 marca 2019 r.

Związek Miast Polskich popiera oczekiwania płacowe nauczycieli

Zgodnie ze stanowiskiem przyjętym przez ZMP potrzebne jest odpowiednie finansowe wsparcie rządu dla jednostek samorządu terytorialnego, które od lat inwestują w edukację dzieci i młodzieży, otrzymując przy tym środki nieadekwatne do zadań oświatowych.

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy na podium w rankingu Polskich Miast Przyszłości

Tychy zajęły drugie miejsce w prestiżowym rankingu przygotowanym przez analityków z portalu fDi, będącego sekcją grupy The Financial Times. Miasto zostało wyróżnione w kategorii „potencjału gospodarczego" wśród średnich miast (liczących od 100 do 250 tyś. mieszkańców).

Nasza witryna wykorzystuje pliki cookies, m.in. w celach statystycznych. Jeżeli nie chcesz, by były one zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki. Dowiedz się w jaki sposób przetwarzamy Twoje dane osobowe w Urzędzie Miasta Tychy oraz jakie masz związane z tym prawa. WEJDŹ » ×